Centra „Pepija” apmeklētāji sagaidīja pavasari Aizkrauklē

Tuvojas ziemas beigas un tas ir laiks, kad pēc sensenām slāvu tradīcijām ir jāatvadās no ziemas un jāsveic pavasara atnākšana ar prieku un jautrību. Arī centra „Pepija” apmeklētāji 6.martā ieskandināja un sagaidīja pavasara Masļenicu pēc krievu tradīcijām Aizkrauklē. Pirms braukšanas, bērni izgatavoja paštaisīto „Masļeņicu” , salmu lelli, un kopā ar vecākiem sacepa pankūkas, kas simbolizē saules simbolu! Masļeņicu organizēja Aizkraukles krievu biedrība un Aizkraukles 2. vidusskolas skolēni. Lai radītu svētkiem atbilstošu gaisotni, dalībnieki tērpās krievu tautas tērpos un ansamblis „Maļinovij zvon” izpildīja  Masļeņicai raksturīgās dziesmas un častuškas. Ņemot vērā senču gudrību un liekot lietā savas prasmes un zināšanas, visi sarīkoja jaukus un jautrus svētkus.

Varēja vizināties gan zirga ratos, gan uz ponija, bija iespēja izmēģināt savas spējas spēlēs un rotaļās. Tika sadedzināta lielā „Masļenica” un arī bērnu paštaisītās salmu lelles, kas simbolizēja vecos grēkus un netikumus.

Visi tika cienāti ar siltu tēju, pankūkām, barankām un konfektēm. Diena turpinājās Kokneses peldbaseinā – peldot baseinā un sildoties saunā.

Centrs „Pepija” pateicas bērniem par piedalīšanos svētkos, vecākiem par atbalstu gatavojoties pasākumam un pavadot kopā jautro svētdienas dienu!

Pēc mūsu ekskursijas saulīte spīd arvien košāk un siltāk, un mēs novēlām visiem siltu un saulainu pavasari!