Nometnes „Pepijas Garzeķes piedzīvojumi ‘2011” otrā diena – pārgājiens

Par šīs nometnes tradīciju tika uzsākta nometnes himnas dziedāšana ik rītu. Tā arī sākās otrā nometnes diena – 5. Jūlijs. Pēc tam, kad tās dalībnieki bija izvērtējuši iepriekšējā dienā piedzīvoto, visi devās brokastīs kafejnīcā „Savija”.

Lai arī galamērķis – mājsaimniecība „Juči”, ir diezgan tālu, nometnes dalībnieki un vadītāji bija apņēmības pilni un devās ceļā.  Izejot cauri Kriškalniem, grupu panāca „Kalna Dzeņu” saimniece Irēna, kas uzaicināja visus ciemos  savā gaumīgi un skaisti iekoptajā dārzā, ko pat varētu nosaukt par parku. Tur visus sagaidīja gan Vinnijs Pūks, gan Ēzelītis I-ā, gan citi pasaku varoņi. Pavisam negaidīta bija iespēja izmēģināt savus spēkus šaušanā ar loku un bultām.

Pēc neplānoti, bet ļoti  jauki pavadīta laika pārgājiena dalībnieki turpināja ceļu. Juču pagalmā nācējus sagaidīja 4 suņi, kas ātri vien kļuva par draugiem. Juču saimnieks Pēteris Kalniņš ar savām mazmeitām Annu un Lauru bija sagatavojuši izzinošu un interesantu ekskursiju un stāstījumu par saimniecību.

Daudzi bērni nezināja neko par tehniku, ar ko apstrādā laukus un arī tas, kā var izslaukt pienu bija jaunums. Pēc tam visi čakli pastrādāja – palīdzēja novākt zarus un sprunguļus no izlīdzinātās dīķmalas.  Tā kā Juču saimniecībā ir 4 dīķi, tad visi ar interesi klausījās par zivju makšķerēšanu un izmantoja piedāvātās iespējas. Kopā tika izmakšķerētas 56 zivis, ko „lielie” makšķernieki arī aiznesa mājās.

Kad visi brīvā dabā paēda pusdienas (desiņas gan nedaudz apdega, bet garšoja tāpat labi), daļa bērnu devās pērties pirtī, daļa plunčājās siltā kubulā, bet kaislīgākie makšķernieki turpināja makšķerēt. Ar pavāru palīdzību nometnes vadītāja Tatjana cepa pankūkas, kuras ar vadītājas Jolantas upeņu ievārījumu ātri vien pazuda no šķīvja launagā.

Ar lielāko prieku notika šļakstīšanās ar ūdeni un dažādu spēļu spēlēšana. Noguruši, bet priecīgi par pavadīto laiku Jučos, visi kājām devās mājās. Un attālums nešķita nemaz tik liels.