Nometnes „Pepijas Garzeķes piedzīvojumi ‘2011” trešā diena – ekskursija

Pēc Pepijas dziesmas nodziedāšanas, iepriekšējās dienas izvērtējuma un brokastīm pie centra „Pepija” piebrauca  Pļaviņu novada domes autobuss un nometnes dalībnieki devās ekskursijā.

Lai arī laika prognoze nesolīja, tomēr lija lietus līdz pat vieniem. Tas nedaudz izbojāja iecerēto, bet tomēr visu plānoto nometnes dalībnieki izpildīja.

Vispirms notika viesošanās zemnieku saimniecībā „Sveķi”, kur bērni priecājās par interesantajām  trušu šķirnēm un klausījās saimnieces interesantajā stāstījumā par fermā esošajiem dzīvniekiem un mājputniem. Bija iespēja izmēģināt stilizētu trušu māju, ielienot tajā iekšā. Diemžēl lietus dēļ izpalika dažādas aktivitātes, ko piedāvāja saimniece.

Joprojām līstot lietum, ekskursanti iebrauca Bērzaunes pagastā esošajā viesu namā „GaiziņStars”, kur visus laipni sagaidīja bijusī pļaviņiete Larisa Freija. Bērnus ieinteresēja viņas stāstījums par blakusesošajā Smilteņu skolā esošo spociņu Skaliņu.

Ēdot gardās pusdienas, visi nolēma domāt stipras domas, lai izkliedētu mākoņus – un tas izdevās!!! Lietus pārstāja  līt, pēc neliela rotaļu mirkļa notika darbs radošā darbnīcā „Krāsas manam akmenim”. Akmeņi tika nolakoti un atstāti kā spilgti akcenti pie viesu nama esošajā akmeņu krāvumā.

Nākošais pieturas punkts bija „Lido” īpašnieka Gunāra Ķirsona muiža. Bērnus pārsteidza gan arhitektūra, gan dizains, gan iekārtojums. Arī pie Baltā kaķīša daudzi iedomājās vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies. Launags kā paredzēts notika lielajā ēdamzālē. Pēc tā varēja uzspēlēt tenisu un novusu.

Bija iecerēts, ka blakusesošajā Kaķīšezerā būs arī peldēšana, taču lietus to iztraucēja. Bērni iepazinās ar apkārtni, uzzināja par Lido kalna piedāvājumu ziemā un izbaudīja, cik grūti ir  uzkāpt kalnā.

Mājupceļš pagāja ātri un, iebraucot centra „Pepija” pagalmā, ekskursanti ieraudzīja nepacietīgi gaidošos vecākus. Laiks bija  paskrējis nemanot!