„Pepija” pieredzes apmaiņas braucienā uz Jēkabpili

Īsti rudenīgā dienā, pēc stiprām lietus gāzēm, bērnu rotaļu un attīstības centra apmeklētāji otrdienas pēcpusdienu pavadīja Jēkabpilī.

Sākumā devāmies apskatīties, ko bērni dara, kas interesants notiek Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā. Metodiķes Lilijas Ražinskas pavadībā iegriezāmies vairākās pulciņu telpās. Mūsu zēnu interesi īpaši piesaistīja kokapstrādes pulciņš, bet meitenes –  vairākas rokdarbu nodarbības.

Visu stundu pavadījām brīvdabas muzejā „Sēļu sēta”. Redzējām lokomobīli, kas darbināja labības kuļmašīnu, riju, klēti, vienīgās Latvijā koka konstrukcijas pārgriežamās vējdzirnavas, pirtiņu, kalēja smēdi, ko Sēlijā dēvēja par kalvi, dzīvojamo māju ar salmu jumtu. Gājām senu laiku rotaļās un dzērām citronmelisas tēju.

Iegriezāmies turpat blakus esošajā Jēkabpils mākslas skolā, kuru šogad apmeklē 240 audzēkņi. Aplūkojām dažādu tehniku mākslas darbu izstādes.

Brauciena kulminācija bija centrs „Citrus”, kur bērni ar lielu prieku baudīja relaksāciju ūdenī, saunā un burbuļvannā.

Atpakaļceļā uz Pļaviņām vēl iegriezāmies „Hesburgerā”, kur bērniem uzdāvināja cepuri un krūzīti. Visi bērni mājās atgriezās apmierināti un noguruši.