Sveču liešana

Kad ārā ir tumšs un drēgns laiks, telpās gaišumu un siltumu ienes sveču gaisma. „Pepijas” bērni, gaidot Ziemassvētkus, paši mācījās liet sveces. Pirms tam bija jāsagatavo trauciņi, dažādi smaržīgi dabas materiāli, ko likt sagatavēs iekšā, parafīns, trauki tā kausēšanai un liešanai.

Pirms darba uzsākšanas, bērni tika iepazīstināti ar drošības noteikumiem, lai darbotos ar karstu parafīnu un ar degošu sveces liesmiņu.

Sākumā plastmasas glāzītēm apakšā tika izdurti caurumiņi, kur izvērta un nostiprināta aukliņa sveces deglim. Tad glāzīte piepildīta ar kaltētām apelsīnu miziņām, rožu ziedlapiņām, tējas lapiņām, kafijas pupiņām, gliemežvāciņiem vai citiem materiāliem pēc gaumes, un pārlieta ar izkausētu parafīnu. Sveces var gatavot arī no krāsaina parafīna, tad tās izskatās interesantākas un krāšņākas. Daži bērni gatavoja sveces plastmasas glāzītēs, pēc tam tās noņemot, citi atkal stikla glāzītēs. Lieliskas, pašgatavotas dāvanas bērni pasniedza vecākiem un skolotājiem svētkos, ienesot gaismu katrā mājā un ģimenē.