Ziemas mācību ekskursija centra „Pepija” apmeklētājiem

7. februārī, kad ārā spīd saule un zem kājām gurkst sniegs, bērnu rotaļu un attīstības centra „Pepija” apmeklētāji devās mācību ekskursijā.

Sākumā  bērni apciemoja  Garkalnu novadu, kurā mūs sagaidīja 7 Haskiji  ar savām saimniecēm Ilzi un Gundegu. Bērni iepazinās ar katru suni – Vulfu, Krūzo, Espritu, Emi, Hondu, Habibi un Hiluksu.  Protams, ciemošanās pie viņiem neiztika arī bez praktiskas pamācības kamanu vadīšanā, jo vadīt kamanas jeb iejusties mušera lomā nav tas pats vieglākais uzdevums. Pēc pamācības pienāca visjautrākais brīdis – brauciens kamanās. Kad atgriezāmies, mūs gaidīja silta zāļu tēja un pašcepta maize ar apelsīnu ievārījumu.

Ekskursijas turpinājumā skolēni brauca uz AS Latfood ražotni „Ādažu čipsi,”  lai klātienē iepazītos ar pilnu ražošanas ciklu un uzzinātu, kā Latvijā audzēti kartupeļi top par iecienītajiem Ādažu čipsiem. Sadarbībā ar uztura speciālistiem, ir izstrādāta „Uzturmācības klases programma”, kas  ļāva  bērniem atraktīvā veidā pārrunāt sabalansēta uztura nozīmi. Bērniem tika dota iespēja degustēt piecus čipsu veidus. Bērni uzzināja ļoti daudz informācijas sakarā ar kartupeļiem, to ražošanu. Dodoties mājās, katrs saņēma nelielu dāvaniņu no AS Latfood – divas čipsu paciņas.

Trešais mācību ekskursijas maršruts bija zirgu audzētava „AdventureRide” Ādažos . Bērni apciemoja zirgu stalli, visi redzēja kur un kā zirdziņi dzīvo, kā arī lieliski pavadīja divas stundas svaigā gaisā. Katrs ekskursijas dalībnieks izjāja lielu apli pa 3 hektāru lielu aploku un pabaroja zirdziņus ar burkāniem, āboliem un rupjmaizi. 

Bērniem šī ekskursija ļoti patika, jo viņi uzzināja daudz jaunas informācijas. Braucot mājās, centra vadītāja bērniem uzdeva dažādus jautājumus saistītus ar pavadīto dienu. Par pareizajām atbildēm viņi saņēma gardus našķus.  

Visi bērni atgriezās mājas apmierināti par šo mācību ekskursiju!