Psiholoģes nodarbība – Ko es citiem varētu teikt par datoru?

2013.gada 19.februārī bērnu centrā „Pepija” notika pēdējā nodarbība, ciklā „Dators kā Draugs un ne-Draugs”, kuras laikā bērni praktiski darbojoties, aizdomājās par to, ko pozitīvu un vajadzīgu bērni un viņu tuvinieki var sameklēt virtuālajā vidē, bet nodarbības beigās izveidoja savu īpašo stāstu „Ko es citiem varētu teikt par datoru?”
Nodarbība aizsākās ar divu komandu spēli, kuras laikā bērni sauca veidus, kā cilvēkam dators var palīdzēt tieši ikdienas dzīvē? Spēles laikā komandas: „Puišu komanda” un „Gudrie mandarīni” aktīvi centās pārspēt viens otru, sniedzot visvairāk atbildes. Spēles rezultāts bija neizšķirts un atbildes, kuras izskanēja spēles laikā bija šādas: iespējams sazināties ar draugiem, var spēlēt dažādas spēles, skatīties filmas, video, atrast informāciju mācībām, iepirkties, meklēt darbu, iegūt ziņas par augiem, lasīt grāmatas, veidot bilžu galerijas, uzzināt laika ziņas, atrast ēdienu receptes, klausīties mūziku, iegūt informāciju par veselību, apgūt jaunas programmas, meklēt arhīva ziņas, lietot e-klasi. Tiešām, prieks bija dzirdēt bērnu pārdomātās un nopietnās atbildes.
Pēc kopīgās spēles, komandas viena otru iepriecināja ar pateicības rakstiem, pasakot paldies par interesanto spēli.
Nodarbības otrajā daļā, bērni strādāja individuāli, veidojot interesantus stāstus par savu attieksmi pret datoru un internetu. Bērni ļoti centās un labākā stāsta autors saņems balvu!
Bet noslēgumā kopīgi apskatījāmies mājas lapu www.drossinternets.lv, kurā ir pieejama visa informācija par drošību internetā, gan bērniem, gan viņu vecākiem un skolotājiem.

Uz tikšanos, centra psiholoģe Evita Vaivode-Bērzkalna