Psiholoģes nodarbība – Mana ģimene – Mana vērtība (2.nodarbība)

2013.gada 5.martā bērnu centrā „Pepija” notika otrā nodarbība ciklā „Mana ģimene-mana vērtība.”

Parasti ģimeni veido vecāki un viņu bērni, bet nereti ģimenē ir arī vecvecāki.

Ģimene, tie ir cilvēki, kas mūs saprot, rūpējas par mums, izpalīdz un audzina, uztraucas un zini, ka vienmēr būs kāds, ar kuru varēs izrunāties.

Nodarbības sākumā sadzirdu kāda bērna teikto, „esmu laimīga, jo man ir ģimene” un šīs nodarbības mērķis arī bija: aizdomāties par mūsu katra ģimenes spēku, par cilvēkiem, kuri ikdienā mums ir līdzās, mūs atbalsta, iedrošina, palīdz, samīļo un pažēlo.

Domājot par ģimeni, tās spēku veido arī jaukākie mirkļi, kurus mēs atceramies. Vai tādi mums vispār ir? Šīs pārdomas parāda to bērna skatījumu, kas tieši viņam ir svarīgi: kopīgi pasākumi, kopīgas sarunas, kopīga darbošanās ar tevi, mamma un tēti!

Bērns vēro mūs, vēro mūsu lomu, mammas lomu, tēta lomu, mūsu savstarpējās attiecības, attieksmi vienam pret otru un šīs nodarbības noslēgumā, bērniem bija iespēja aizdomāties, kādi viņi būtu, ko darītu, kā uzvestos: „ja es būtu mana mamma, ja es būtu mans tētis?”

Šādu kopīgu pārdomu spēli, ikviens var izspēlēt savā ģimenē, kura ļoti spilgti parāda, kādas īpašības mūsu bērni mūsos pamana, par ko liek mums aizdomāties, ar kādu uzvedību, attieksmi varam lepoties un ko mēģināt mainīt, ja nepieciešams.

Ģimene ir vērtība, saudzēsim to!

Paldies bērniem! Uz sadarbību !

Centra psiholoģe-Evita Vaivode-Bērzkalna