Svinējām Masļeņicu!

Pepijai kopā ar bērniem vienmēr ir paticis svinēt dažādus svētkus un šajā reizē galvenā uzmanība tika veltīta līksmajiem svētkiem Masļeņicai. Masļeņica no laiku laikiem ir pareizticīgo svinamā diena, kuru svin septiņas dienas pirms lielā gavēņa. Šo svētku galvenā uzmanība tiek veltīta ziemas pavadīšanai un pavasara sagaidīšanai. Tie ir jautri, koši svētki. Godā tiek celti dažādi kārumi, baranku virtenes, rieksti, medus prjaņiki, kā arī dažādi sālījumi, zivis, ikri. Un, protams, samtaina, garšīga tēja.

Bet, pats galvenais, tās ir pankūkas. Pankūkas kā saules simbols. Tik pat apaļas un saulainas.

Masļeņica ir ciemos iešanas laiks un ciemiņi jāgaida arī pašiem. Pēdējās ziemas dienas ir jāizmanto, lai ietu uz kalnu, brauktu ar ragaviņām, spēlētu spēles, dziedātu čestuškas un jokotos.

Viena no galvenajām izklaidēm ir maskarāde, kuras laikā cilvēkam jāpārģērbjas līdz nepazīšanai vai jāietinas kažokā, lai neatpazītu.

Masļeņicas pēdējā dienā dedzina salmu lelli kā simbolu ziemas pavadīšanai līdz nākamajam gadam, kā arī cilvēki viens otram lūdz piedošanu, tā atbrīvojoties no grēkiem pirms lielā gavēņa.

Ziema atkāpjas un pavasaris jau ir tik tuvu!

Arī „Pepijas” bērni, svinot Masļeņicu, kopā noskatījās informatīvu prezentāciju par šiem svētkiem, spēlēja dažādas spēles, piemēram, „Leksim maisos!”, „Līdzsvara spēle aplī”, „Sasietās kājas”, „Ķerra”, „Riņķa griešana”, cepa pankūkas un degustēja ievārījumus.

Bērni bija rosīgi, aktīvi un ar lielu interesi pilnveidoja savas dzīves prasmes.

Pepija saka lielu paldies bērnu vecākiem un pašiem bērniem, kuri palīdzēja realizēt šo garšīgo aktivitāti. Un tie ir: Aleksa Dauškane, Madara Bogdanova, Anete Kapteine, Vladislavs Sakovičs, Adriāna Misiņa, Annija Vīksna, Ņikita Skrimblis, Jānis Smilgājs, Mārcis Lazda, Roberts Jansons, Rolands Cvetkovs, Kristaps Ostrovskis, Andis Daugavietis, Edijs Zeips, Raivo Kaņepējs, Laura Sevko, Mārtiņš Zeps, Patrīcija Zepa.

Kad pankūkas bija gatavas, kopā uzklājām galdu, apsēdāmies aplī un katrs, pēc kārtas ņemot pankūku, palūdza piedošanu cilvēkam, kuru ir aizvainojis, nodarījis pāri vai vienkārši izmantoja iespēju, lai atvainotos.

Paldies bērniem par kopīgo darbošanos:

Tatjana un Evita!