Psiholoģes nodarbība – Mana ģimene – Mana vērtība (4.nodarbība)

2013.gada 26.aprīlī Lieldienu noskaņas bija jūtamas arī psiholoģijas nodarbībā.

Mandalu krāsošanas laikā bērni ķēra krāsu toņus, lai radītu visskaistāko Lieldienu noskaņu mandalu. Darba procesā bērni pilnveidoja savu uzmanību, precizitāti kā arī pacietību. Ikviens strādāja ar lielu atbildības sajūtu, jo bērnu radītie darbi piedalīsies arī konkursā.

Nodarbības turpinājumā, kopā ar bērniem, aizdomājāmies par jēdzienu-„drīkst”.

Ko vecāki atļauj bērniem, kas ir tās dzīves prasmes, kuras kopā ar bērniem pilnveidojam, ļaujot viņiem gūt savu pieredzi, kļūt drošākiem, pārliecinātākiem.

Turpinājumā, ieskats bērnu sniegtajās atbildēs:

„ Vecāki man atļauj ilgi skatīties TV, kā arī sēdēt pie datora, vēlu iet gulē, skatīties šausmu filmas, iet pastaigāties ar draugiem, cept pankūkas, taisīt origami, spēlēt galda spēles, palīdzēt māsai, iet ārā, ieslēgt gāzi, gatavot ēdienu, salātus, braukt ciemos, zīmēt un krāsot.”

Dažas atbildes gan liek aizdomāties, vai tas, ka atļaujam ilgi skatīties TV, ilgi sēdēt pie datora, vēlu iet gulēt, kā arī šausmu filmas pirms miega, nekaitē bērna attīstībai, veselībai, pašsajūtai?

Šo bērnu atbildes, lai ir kā pārdomas mums, vecākiem.

Pirmssvētku laikā visiem novēlu, lai ģimene bērnam ir kā miera oāze, kurā viņš sajūt vecāku ieinteresētību, klāt esamību un uzticēšanos. Veltiet laiku viens otram, jo produktīva kopā darbošanās ir daudz noderīgāka, par pasīvu sēdēšanu pie televizora ekrāna.

Paldies grupas dalībniekiem par aktīvu darbošanos! Jūs bijāt malači!

Centra psiholoģe-Evita Vaivode-Bērzkalna