Pirmās grupas vasaras nometnes “Pepijas Garzeķes piedzīvojumi, 2013” 1. diena

Es šodien  piederu vasarai,
Smaržīgai zālei
Un nebēdnim vējam,
Kas iepūš man sejā tik mīlīgu dvesmu.
Es piederu ziediem un nopļautai zālei,
Kas pāri par visu ceļ sapņainus tiltus-
Tik spilgtus, tik siltus.
Es piederu vasarai, ķirsim pie koka,
Es  šodien piederu, vasara,
Tik Tev.


Un tā, sapulcējusi Pļaviņu novada bērnus, 2013. gada 8. jūlijā Pepija Garzeķe atkal sāk savus vasaras piedzīvojumus. Ir jauks vasaras rīts un bērnu centrā viens pēc otra ierodas šī gada pirmās nometnes dalībnieki, daži  jau ir nometnes „veterāni”, dažiem šī būs pirmā nometne. Sākumā jāiepazīstas, pēc tam jāpārrunā kārtības un drošības noteikumi. Nometnes vadītājas Tatjana, Evita, Jolanta un Silga bērniem izstāsta galvenos šī gada nometnes darbības principus, kas pamatojas uz nometnes moto: „Vēlos katru dienu  nometnē paveikt 3 labas lietas : Kādam palīdzēt, kādam pateikt labus vārdus, iemācīties kaut ko jaunu!”  Un tad, apstiprinot iegūto informāciju,  visiem jāparakstās uz nometnes karoga, ko pēc tam pacels mastā. Šogad nometnes bērnu noformējuma vienojošais elements ir košas somas, ko nometnes atklāšanā katrs saņem. Tā kā šis mūsu valstī ir Dziesmu svētku gads, tad arī nometnes bērni katrs izvēlas sev vienu latviešu tautas dziesmu, kas ir mūsu  kultūras pamatu pamats un apņemas līdz nometnes beigām to iemācīties.

Pirmās nometnes dienas tēma- „Pepija Garzeķe Pļaviņu novada ielās”. Nometnes vadītājas izlozē komandas un iepazīt Pļaviņu pilsētas un Aiviekstes pagasta ielas dodas „Pipariņi ”  (Jānis, Una, Helmuts, Elīza, Evelīna Paula), „Vilki”(Samanta, Evelīna, Kristers, Raivo, Linards, Artjoms), „5 no 5”(Edijs, Viktorija, Ralfs, Aivis, Kristiāns), „Zibens”(Anastasija, Ričards, Santa, Gvido, Annija, Andris). Pēc stundu garas pastaigas katra grupa gatavo stāstījumu un zīmē maršrutu. Katra grupa apmeklēja kādu iestādi. Un tā bērni uzzināja, ka Aiviekstes bibliotēkā ir vairāk kā 4000 grāmatu, ka skaistumkopšanas salonā „Jums”  var sapucēties visiem dzīves gadījumiem, ka grāmatnīcā vispirktākā grāmata  ir „Grega dienasgrāmata”, kā top projekti.

Kad nometnes dalībnieki profesionāla fotogrāfa vadībā iemūžināja savas vasaras sejiņas fotosesijā, varēja doties peldēties uz Mežezeru. Lai pietiktu spēka kā vienmēr par gardu maltīti dienas garumā rūpējās SIA „Savija” kolektīvs.

Pirmās dienas noslēgumā nometnes dalībnieki savus vecākus sagaidīja pie Pļaviņu novada kultūras centra, kur  varēja noskatīties horvātu folkgrupas uzstāšanos.