Pirmās grupas vasaras nometnes “Pepijas Garzeķes piedzīvojumi, 2013” 4. diena

4. diena-  Pepija Garzeķe apceļo dzimto zemi.

Šorīt jāsatiekas agrāk, jo diena būs gara. Pepija dosies uz Latgales pusi. Pirmais pieturas punkts ir Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos.  Tur nometnes dalībnieki iepazīstas ar Līvānu stikla fabrikas izstrādājumiem tās pastāvēšanas laikā.  Tur ir iespējams noskatīties video sižetu par to , kā top stikls un digitālā albumā apskatīt fotogrāfijas. Otrā zālē bija  daudz svešu priekšmetu. Kādu? Kalēja plēšas. Bet kas ir kalējs? Lūku vīzes. Vai tās bija seno cilvēku čībiņas? Stelles. Kaut kā neticas, ka tādās koku stalažās top audums, palagi, segas.  Kubuls, mulda, piesta, sprigulis… Nometnes dalībnieki ar neticību raugās šajos senajos priekšmetos, jo grūti iztēloties mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, kā šos priekšmetus un kādām vajadzībām izmantoja… Vēl šajā centrā nometnes dalībnieki strādāja radošajā tekstilmākslas un keramikas  darbnīcā. Tas bija īsts pacietības un rūpīguma pārbaudījums. Bet rezultāts visus iepriecināja, jo tapa skaistas māla Pepijas un glīti izšuvumi.

Lai pietiku spēka turpmākajai dienas daļai, nometnes dalībniekiem bija iespēja pusdienot Līvānu kafejnīcā „Gamma”. Saldējums ar svaigām zemenēm saldajā bija īpaši garšīgs.  Tālāk ceļš aizveda uz Preiļiem. Vispirms tika aplūkota mini karaļvalsts Preiļu leļļu muzejā. Tur bija iespējams arī apskatīt mākslinieces Jeļenas Mihailovas  izveidotās lelles. Lelles ir izvietotas dažādos interjeros, katrai lellei ir savs stāsts un tapšanas vēsture. Bet visaizraujošākā bija pārģērbšanās. Kā iemirdzējās meiteņu acis, kad tās pašas pārtapa par lellēm un princesēm! Arī puiši musketieru ietērpā un  prinču  kostīmā iejutās ļoti ātri. Vadītājas pārtapa par cēlām galma dāmām. Kad bija laiks doties projām, dažām meitenēm bija ļoti žēl šķirties košā tērpa.

Ceļojums vēl nebija galā. Autobusiņš ieripoja „Ošu mājās”. Tur sagaidīja omulīgais saimnieks Ainis. Nometnes dalībnieki tika iepazīstināti ar vīngliemežu audzēšanas procesu, varēja aplūkot voljērus ar tūkstošiem šo radību. Bet tas vēl nav viss. Pēc tam, kad saimnieks bija laipni parādījis savu saimniecību un suvenīrus ar gliemežu motīvu, visi nometnes dalībnieki tika aicināti pie galda nobaudīt ceptu gliemežu gaļu. Tā tika pasniegta gan cepta kopā ar papriku un sīpoliem, gan cepta kopā ar ķiplokiem un puraviem.  Klāt varēja padzerties bērzu sulu. Tikai 5 nometnes dalībniekiem pietrūka drosmes nogaršot šo ēdienu..  Vēl mirklis atpūtas un sākās mājupceļš.

Šodien launags tika ieturēts skaistā Daugavas krastā Līvānos. Vēl tika izpildīts viens ekskursantu lūgums – pa ceļam apmeklēt lielveikalu „Oga”, un kāda enerģijas deva tika  atstāta pie tā esošajā bērnu laukumā.

Tā visi apmierināti atbrauca līdz Pepijas pagalmam un priecīgi devās mājās. Šodien taču tik daudz redzēts, izjusts un arī sapirktas dāvanas mammām, tētiem, vecmammām!