Otrās grupas vasaras nometnes “Pepijas Garzeķes piedzīvojumi, 2013” 1. diena

Ir pirmdiena, 15. jūlija rīts un bērnu centrs  ”Pepija” atkal ir pilns jautru smieklu un čalu. Šorīt čalotāji ir   nometnes „Pepijas  Garzeķes piedzīvojumi 2013” otrās grupas dalībnieki. Pārsvarā visi  jau piedalījušies iepriekšējās nometnēs, tikai  7 dalībnieki vēl  līdz šim nav devušies meklēt piedzīvojumus kopā ar Pepiju. Tradicionāli šo nometni vada skolotājas Tatjana, Jolanta un Silga, taču šogad viņam ir pievienojusies arī  psiholoģe Evita.  Diena sākas ar kārtības noteikumu atkārtošanu, pienākumu sadali,   autogrāfiem uz nometnes karoga un svinīga nometnes atklāšanas mirkļa, kurā nometnes dalībnieki saņēma tautasdziesmas, kas līdz nometnes beigām ir jāiemācās no galvas.

Nometnes plānojums ir sadalīts pa dienām un pirmā ir Pļaviņu pilsētas un tuvākā pagasta – Aiviekstes neliela iepazīšana.   Nometnes bērni  izveido komandas un pārgājienā dodas „Lietusmākoņi” ( Krista, Sonora, Rēzija, Rūdolfs, Mārtiņš) , „Apple” ( Aleksa, Madara, Toms, Markuss, Diāna), „Saules zaķi” (Samanta, Evelīna, Amanda, Roberts, Artjoms) un „Sauleszaķīši” ( Anete, Beāte, Sabīne, Anželika, Enia).

Kamēr bērni iepazina Pļaviņas, skolotāja Tatjana  sagaidīja  Valsts veselības dienestu, kuru interesēja, vai  nometnē viss atbilst prasībām . Patiess prieks bija visiem, ka ar dokumentiem viss ir kārtībā un  nometne var turpināties.

Kad tika izstaigātas Daugavas, Raiņa, Vietalvas, Atvaru, Upes, Odzienas, Meža, Kalna, 1.Maija, Krasta, Dzirnavu un citas ielas, nometnes dalībnieki atgriezās  centrā, lai sagatavotu prezentāciju un pastāstītu  citiem dalībniekiem par redzēto un dzirdēto.  Sava pārgājiena laikā bērni uzzināja, kādas ir pirktākās zāles aptiekā, ar ko nodarbojas bāriņtiesa un sociālais dienests., kādu ievērojamu cilvēku mājas atrodas Pļaviņās.

Tā, čakli strādājot, pienāca arī pusdienlaiks un  kafejnīcas „Savija” pavārītes bija sarūpējušas gardu maltīti. Tā kā laiks bija jauks, tad dienas otra puse tika pavadīta  peldoties Odzes ezerā .  Izspēlējot dažādas spēles, laiks paskrēja nemanot un pirmā diena tuvojās noslēgumam.