Otrās grupas vasaras nometnes “Pepijas Garzeķes piedzīvojumi, 2013” 4. diena

Ceturtdiena – ekskursijas diena, bet pirms došanās ceļā jāiestiprinās, Savijas pavārīšu  ceptie biezpiena plācenīši ir gan garšīgi, gan sātīgi.  Vēl  daži  vadītāju norādījumi un  nometnes dalībnieki dodas uz Līvāniem. Tur  Latgales mākslas un amatniecības centrā ekskursijas dalībnieki tiek sadalīti 2 grupās. Viena grupa strādā zīda apgleznošanas darbnīcā, kur var izpausties krāsās un noskaņās; otras grupas uzdevums  bija veidot stikla pērlītes.  Pēc tam grupas mainījās, bet tie bērni, kas savus darbiņu bija pabeiguši, varēja aplūkot  Līvānu stikla fabrikas izstrādājumus un arī  ekspozīciju „Amatnieki Latgalē”, kurā atrodas arī visgarākā josta .  Iestiprinājušies Līvānu kafejnīcā „Gamma” nometnes dalībnieki devās uz Preiļu leļļu muzeju, kur , pēc  dažādu leļļu aplūkošanas ekskursanti varēja paši kļūt par lellēm līdzīgiem tēliem. Dažiem šī nebija pirmā reize, toties laba iespēja izvēlēties parūku un tērpu citā krāsā.

Kad, braucot uz vīngliemežu audzētavu „Ošu mājas” , tika pārrunāta iespēja par gliemežu  gaļas nobaudīšanu, bērnu sejas izteiksmes bija nepārprotamas – nekad! Taču , klausoties atraktīvā šo māju saimnieka Aiņa Novika stāstījumā, viedoklis mainījās un piedāvātā  sagatavotā gliemežu gaļa ar papriku un puraviem,  šķita pietiekami garda un to nogaršoja visi dalībnieki.

Preiļos šajā dienā  tika organizēta Preiļu jauniešu diena, tādēļ l pa ceļam uz mājām nometnes dalībnieki noskatījās breika dejotāju priekšnesumu.

Lai pieliktu ekskursijai  saldu punktiņu, bērni paēda launagu. Mājupceļā debesis apmācās un lietusmākoņi sūtīja zemei gaidīto lietu.   Pepijas ceļojums bija izdevies!