Psiholoģes nodarbība – “Krāsu pasaulē”

2013.gada 11.oktobrī bērnu centrā „Pepija” nodarbība ar psiholoģi. Šīs nodarbības laikā galveno nozīmi pievērsām krāsām.
Mums apkārt ir daudz un dažādas krāsa,bet,vai kādreiz esam aizdomājušies,ko tās nozīmē? Šoreiz galvenā uzmanība tika pievērsta oranžajai,melnajai,sarkanajai,zilajai un zaļajai krāsai.
Nodarbības sākumā katrs bērns pastāstīja par savu mīļāko krāsu,kāpēc šī krāsa šobrīd ir vistīkamākā? Pārrunājām,vai arī gadalaiks var ietekmēt krāsas izvēli,kāpēc?
Darbojoties grupā bērni veidoja noteiktas krāsas darbiņus un šajā reizē visvairāk darbi tapa sarkanās un zaļās krāsas noskaņās. Kāds bērns strādāja ļoti centīgi,rūpīgi,ar lielu atbildības sajūtu,kāds bija steidzīgāks,bet visi kopā ļāvās krāsu pasaulei, izmantojot iespēju radošai izpausmei. Paldies bērniem par uzdrīkstēšanos un kopā pavadīto laiku.
Jau no laika gala cilvēki dzīvo krāsu pasaulē, krāsa ir mums visapkārt. Krāsas iedarbojas uz cilvēka redzi, jūtām, fizioloģisko stāvokli un darbību. Kāda krāsa mūs var ietekmēt pozitīvi, likt justies labi, gūt enerģiju un spēku, bet kādu citu cilvēku tā pati krāsa var ietekmēt negatīvi, radīt nepatīkamas emocijas.
Oranžā krāsa- simbolizē siltumu, enerģiju, panākumus. Tā stimulē prātu, dod pozitīvismu, ticību, spēku un drosmi. Uz priekšu virzoša krāsa, kas neļauj sēdēt malā.
Melnā krāsa- simbolizē spēku, eleganci un šarmu. Melnā krāsa ir tā, kas vislabāk ļauj izcelties citām krāsām. Pārējās krāsas uz melna fona kļūst spilgtākas, izteiktākas, palielinās kontrasts, kas ļauj izcelt galveno. Lielos daudzumos melnā krāsa rada nomācošu efektu.
Sarkanā krāsa- simbolizē spēku, izturību, enerģiju, kustību un uzdrošināšanos. Tās moto ir nekad neapstāties. Sarkanā krāsa iedvesmo un dod spēku turpināt aizsākto darbu. Sarkanā krāsa vienmēr tiks pamanīta.
Zilā krāsa- simbolizē mieru, atklātību, sadarbību, arī vīrišķību. Debesu zilā krāsa ir kā simbols domas skaidrībai, tā nomāc agresiju.
Zaļā krāsa- simbolizē dabas, auglības, pārpilnības un fiziskās veselības krāsu. Tā ir miera un harmonijas, jaunības, izaugsmes un līdzsvara krāsa. Zaļā krāsa vienmēr meklē sadarbību un saskarsmes punktus. Tā atslābina nervu sistēmu, nomierina prātu, stimulē radošumu.