Rudens izglītojošā ekskursija uz Siguldu

28. oktobrī , centra „Pepija” apmeklētāji devās izglītojošā un izklaidējošā rudens brīvlaika ekskursijā uz Siguldu un tās apkārtni.
Pirmais ekskursijas punkts bija iepazīšanās ar savvaļas dzīvniekiem Safari parkā, „Saulstari” Mores pagastā, ar 170 ha lielo teritoriju, kurā tiek audzēti staltbrieži, dambrieži, baltie staltbrieži un mežacūkas. Šo ekskursiju vadīja gids, kurš dzīvniekus pievilināja tuvāk, ļoti interesanti pastāstīja par briežiem, to dzīvi un uzvedību. Šie brieži tik ļoti ir pieraduši pie cilvēkiem, ka ne vien skrien pa pļavu, bet arī ļaujas apskatei pavisam tuvu, dodot iespēju tos pabarot no rokas ar āboliem un arī nofotografēt, bet noslēgumā mums tika dota iespēja apskatīt briežu ragu kolekciju.
Ekskursijas turpinājumā devāmies uz atpūtas parku „Rāmkalni”, kurš atrodas netālu no Siguldas. Bērni ar prieku izmantoja piedāvātās atrakcijas: vienu no garākajām rodeļu trasēm Baltijā 400 m garu, ar septiņām virāžām; lidojošo krēslu, jautrās gumijas, bērnu autoskolu un kameršļūkšanu. Pēc fiziskām aktivitātēm ar prieku izmantojām arī mājīgā bistro piedāvājumu. Bērni paši varēja izvēlēties,viņuprāt, visgaršīgāko ēdienu un to nobaudīt. Bija prieks novērot mazos pirmklasniekus, kuri ar lielu atbildību izvēlējās ēdienu, skaitīja naudiņu, lai rindas kārtībā apmaksātu savu pirkumu, tādējādi, pilnveidojot savas dzīves prasmes.
Ceļš turpinājās uz Cēsu pusi, uz atpūtas kompleksu „Rakši”, (netālu no slēpošanas parkiem „Ozolkalns” un „Žagarkalns”), lai iepazītos ar tā iemītniekiem kamieļiem, draudzīgākajiem Dienvidamerikas lamām, arī trušiem, aitām un citiem dzīvniekiem. Mums bija iespēja ne tikai apskatīt un paglaudīt draudzīgās lamas, bet arī tās pabarot un uzzināt daudz ko interesantu no pašu darbinieku stāstījuma, kā arī saņemt atbildes uz bērnu interesējošiem jautājumiem. Beigās visiem bija iespēja izbraukt ar jauno, revolucionāro pārvietošanās līdzekli Segway. Lai izbrauktu ar šo braucamrīku nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība, tiesības. Dažu minūšu apmācības instrukcija un bērni brauca, kur paši vēlējās, ieklausoties ķermeņa kustībās, piedomājot pie koordinācijas. Mums sanāca lieliski!
Sešos vakarā devāmies uz māju pusi ar smaidu sejā un daudz lieliskām emocijām, informācijas, pārdomām. Bērni bija ļoti priecīgi.
Autobusā, pārrunu laikā, atcerējāmies par katru vietu, kur bijām bijuši un secinājām, ka diena bija izdevusies un iegūtās zināšanas bērni varēs pielietot arī mācību procesā.
Liels paldies vecākiem par finansiālo atbalstu, jo bērnu iegūtās emocijas, kopā būšana, tas ir neatsverams ieguldījums. Novēlam rast brīdi jaukai sarunai ar bērniem, lai ieklausītos viņu sajūtu stāstījumā.