Pepija dodas ceļā

1.jūnijs- Starptautiskā bērnu aizsardzības diena un ,lai radītu bērniem svētku sajūtu, centrs „Pepija”, par godu šai dienai, 2.jūnijā organizēja izglītojošu ekskursiju uz Līvāniem.

Ekskursija aizsākās ar Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” apmeklējumu. Bērniem bija iespēja ne tikai klausīties vadītājas Ingas Zvaigznes-Sniķeres stāstījumā par centra tapšanu un šī brīža piedāvātajām aktivitātēm, bet arī pašiem aktīvi izmēģināt savus spēkus, piemēram, kāpjot pa šķēršļu sienu, izspēlējot dažādas galda spēles, pavingrojot spoguļzālē utt.

Kā kopīgs „Pepijas” sveiciens „Kvartālam” bija novēlējumu rakstīšana uz lielās centra tāfeles.

Bērni apskatīja arī jaunizveidoto skeitparku, kā arī futbola, basketbola un pludmales volejbola laukumus.

Turpinājumā izbaudījām pārceltuves burvību pāri Daugavai. Bērniem bija jāiedomājas kāda vēlēšanās, jo ikviens no viņiem ar šādu pārcēlāju brauca pirmo reizi. Tā ir lieliska iespēja saskarties ar pagātni klātienē, jo šobrīd Latvijā darbojas tikai trīs pārceltuves, un viena no tām, tieši Līvānos. Celtuve ir veidota no krievu armijas pontoniem, kas ir no tanku pontontilta. Kā pastāstīja pārcēlāja darbinieks, lielākais vedums līdz šim esot bijis smagās fūres pārcelšana no viena krasta uz otru un tad nu gan viss klājs esot bijis jau ar ūdeni.

Pārbraucot pāri Daugavai, Dignājas pusē uzspēlējām atraktīvo jautājumu spēli.

Labā noskaņojumā, ar smaidiem sejā, pēc neilga brīža devāmies uz otru krastu.

Tad pastaiga pa Līvānu ieliņām un jau pusdienlaiks klāt.

Par gardo maltīti bija parūpējusies kafejnīca „Gamma”. Pēc izbrauciena un pastaigas svaigā gaisā, apetīte bija ļoti laba.

Tālākais ceļš mūs veda uz Līvānu novada, „Sutru” pagasta „Kažiem”. Ļoti interesanta vieta ar īpašu auru. Šeit mūs laipni sagaidīja Zane Praņevska. Un šīs dienas lielākais kopdarbs, ozoliņa iestādīšana „Nākotnes ozolu alejā”. Izraktajā bedrītē bērni ar rokām izirdināja zemi, iestādot ozoliņu, to kopīgi aplējām ar ūdeni no īpašas māla krūkas un iedomājoties labas domas, devām šim ozoliņam spēku nākotnei. Lai aug un zaļo. Un paldies bērniem par dziesmu, veltītu ozolam.

Zane bija parūpējusies arī par jaukiem konkursiem, veicinošām balvām un iespēju atpūsties izveidotajā atpūtas stūrītī tieši bērniem: pašūpoties šūpolēs, palaiskoties šūpuļkrēslos.

Noslēgumā kopīgi ierakstījām vēlējumu lielajā „Nākotnes ozolu ciema” viesu grāmatā un ikviens bērns šo sveicienu apliecināja ar savu parakstu.

Ar jaukām sajūtām, dodamies tālāk.

Līvānu pilsētā apstājamies pie „Izlīgšanas soliņa” un braucam uz Līvānu novada Turku pagastu pie omulīgā vīra Jāņa Baltmaņa uz privāto senatnīgo lietu muzeju. Te gan bija ko redzēt. Bet, kādi tad bija pašu bērnu spilgtākie iespaidi par redzēto šajā muzejā, to gan uzjautāsiet viņiem pašiem.

Apbrīnojama aura, īpašā pieeja ikvienam eksponātam un senatnīguma neaprakstāmais šarms, tas viss un daudz kas cits virmoja gaisā, esot šajā sētā. Paldies Baltmaņa kungam par interesanto stāstījumu un iespēju bērniem apskatīt lietas, ko viņi līdz šim nebija redzējuši.

Laiks paskrējis nemanot un ir pienācis laiks mājupceļam.

Vēl tikai „Hesburger” apmeklējums Jēkabpilī un skaistā ekskursija būs galā!

Paldies par atbalstu Pļaviņu novada domei.