Pirmās grupas vasaras nometnes “Pepijas Garzeķes piedzīvojumi, 2014” 1.diena

Pēc lietaina un vēsa laika 28. jūnija rīts pārsteidza ar saulainu un siltu laiku. Tas bija tieši tas, ko gaidīja visi vasaras nometnes „Pepijas Garzeķes  piedzīvojumi  2014” dalībnieki un vadītājas. Vecāku atvesti,  Pepijas  centrā pulcējās bērni,  kuri nolēmuši  septiņas  šīs vasaras  dienas ļauties piedzīvojumiem un aktivitātēm, ko ir iecerējušas nometnes vadītājas Tatjana, Jolanta, Evita un Silga.  Nu jau tradicionāli pēc iepazīšanās sekoja kārtības un drošības noteikumu atkārtošana, pienākumu sadale un arī sadalīšanās grupās. Tā nu Pepijas nometnē šogad darbojas 4 grupas- nometnes vadītājas Tatjanas grupa „MMdensi”-  Nikola,  Roberts, Santa, Aleksandra, Danijs; nometnes vadītājas Silgas grupa  „Brīnumbērni”- Linards, Keila, Evelīna, Una,  Aksela un Renārs; nometnes vadītājas Jolantas grupa „Mārītes” –Raivo, Reinis, Paula Kristiāna, Endijs, Sabīne; nometnes vadītājas Evitas grupa „Krāsainie kristāliņi” –Anastasija, Artjoms, Luīza, Magnus, Diāna, Rūta Amanda.

Kad veiktas visas formalitātes, var atklāt nometni, bet …. Kāds ir nozadzis nometnes karogu. Izrādās, ka tā ir Ragana Ragnija. Viņa bija ieslēgusi nometnes vadītājas un pati nolēma rīkot savu  nometni, arī darbiņus bērniem izdomājusi, piemēram, izravēt viņas raganu  mežu. Bet tā kā nometnes dalībnieki saprata, ka viņa nemaz nav tik ļauna, kā sevi parāda, tad drīz vien Ragana Ragnija nožēloja savas blēņas,  un nometnes karogs lepni uzplīvoja mastā.

Pirmās nometnes dienas galvenā aktivitāte bija „Ēnu diena Pļaviņu zaļajā tirgū”. Kad tika iepazītas tirgošanās nianses , sākās lielā pankūku cepšana. Tās varēja pagaršot ikviens tirgus apmeklētājs. Viena no  tirdzniecības vecās būdiņas sienām tika pie krāšņa zīmējuma, bet pie ieejas esošais koka dekors pie krāsaino vēlmju lentīšu ietērpa.

Liels paldies visiem tirgotājiem par jaukajām  dāvanām, medu un  zemenēm.  Īpašs paldies tirgus pārvaldniecei Elitai par atsaucību un palīdzību.

Turpinot sadarbību ar SIA „Savija” arī šogad nometnes dalībniekiem ir iespēja garšīgi pabrokastot, ēst pusdienas un iestiprināties launagā.

Pirmās dienas izskaņā nometnes dalībnieku uzdevums bija atrisināt krustvārdu mīklu, kuras atminējumus varēja atrast pa ceļam uz baseinu.  Lai gan visu dienu spīdēja saule, tomēr peldēšanai nebija piemērots laiks, tāpēc pēc dažām baseina teritorijā novadītām spēlēm, visi mierīgi atgriezās nometnē, lai dotos mājās un pārrunātu pirmās dienas iespaidus ar ģimenes locekļiem.