Pirmās grupas vasaras nometnes “Pepijas Garzeķes piedzīvojumi, 2014” 2.diena

Šovasar katrs rīts sākas ar bažīgu laika prognozes izvērtēšanu. Pepijas nometnes dalībniekiem un vadītājām lielākā vēlēšanās  – kaut tikai nelītu. Daudz vēsāka par atklāšanas dienas rītu sākās  Pēterdiena, tomēr visas ieplānotās aktivitātes tika veiktas bez aizķeršanās. Ar lielu interesi  bērni iesaistījās spēlē „Uzmini un atrodi!”.  Katrai komandai bija jāatmin mīkla un jāatrod Pepijas centra teritorijā paslēptais mīklas atminējums. Tā kā visas nometnes laikā komandas pelna sev žetonu, tad par šo aktivitāti visvairāk žetonu saņēma  komanda „MMdensi”, tiem sekoja „Mārītes”  dalībnieki, divus žetonus saņēma „Brīnumbērni”, bet šoreiz nepaveicās „Krāsainajiem kristāliņiem”.    Šī gada nometnes jaunums ir – katra grupa krāj žetonus par labiem darbiem, veiksmīgi izpildītiem uzdevumiem, bet vadītājām ir tiesības arī atņemt žetonus, ja tiek pārkāpti nometnes noteikumi. Nometnes beigās žetoni pārvērtīsies… Nu tas lai paliek noslēpums.

Lietus mākoņi visu dienu  drūzmējās debesīs, tomēr arī šī diena netika sabojāta. Pirms pusdienām visi  nometnieki  nodevās savu talantu atraisīšanai radošajās darbnīcās un gatavoja elegantas piespraudes no dabas materiāliem.

Pateicoties   SIA „Pato” vadītājam Jānim Kononovam un šoferim Jānim Kaņepējam, nometnes bērni varēja ar autobusu doties uz Zviedru skanstīm. Tur viņus sagaidīja stalts skaistulis – zirgs . Paldies  viņa saimniecei Dailai, drosmīgākie dalībnieki kāpa bērītim mugurā un devās  nelielā pastaigā.

Nedaudz peļķu, nedaudz slapjuma no gaisa, nedaudz dubļu, nedaudz vēja… bet sajūsmu par iespēju zirga gadā būt zirga mugurā  nekas nespēja izbojāt. Un arī iecerētā ekskursija uz Trentelbergu daļēji piepildījās, jo, izmantojot pilsētas autobusu, caur to devāmies uz centru.  Ja ir labs noskaņojums, lietus netraucē, to pierādīja nometnes otra diena.