Pirmās grupas vasaras nometnes “Pepijas Garzeķes piedzīvojumi, 2014” 3.diena

Arī trešās diena rīts nelutināja nometnes dalībniekus ar saulainu laiku. Saulīte visas dienas garumā slēpās aiz mākoņiem un pa brīdim papurināja lietutiņu. Taču laika apstākļi nemaz netraucēja doties ekskursijā. Brauciens solījās būt jauks kaut vai tāpēc vien, ka šoferītis Oļegs stūrēja jauno Pļaviņu novada domes autobusu. Un tā labā noskaņojumā nometnes dalībnieki ieradās Kokneses amatniecības centrā “Mazā kāpa”, kur pēc īsa stāstījuma nometnes dalībniekiem bija iespēja izgatavot no ādas atslēgas piekariņu. Visi darbiņi iznāca lieliski, arī autobusa vadītājam tika uzdāvināts piekariņš ar īpašu aizsardzības zīmi.

Nākamais pieturas punkts bija Latvijas Gaisa spēku aviācijas bāze Lielvārdē. Tur pārsteigums sekoja pārsteigumam, pateicoties virsseržantes Svetlanas Pļaviņas un Zandas Bergmanes stāstījumam, mums bija iespēja iepazīties ar Gaisa spēku vadības ēku, ar helikoptera uzbūvi, darba specifiku, glābēju uzdevumiem. Katrs uz mirkli varēja apsēsties pilota krēslā. Vēl dažas bildes ar lidmašīnu fonā un autobusiņš ripo tālāk.

Pēc izzinošas ekskursijas arī apetīte laba un kafejnīcas “Panna” Lielvārdē sagatavotās pusdienas bija tieši laikā.

Nākamais pieturas punkts- “Fazer” maiznīca. Ja mums ir sava “Liepkalnu” maiznīca, kur cepēji katru kukulīti apmīļo, tad šeit visu paveic tehnoloģijas un tiek saražotas 56 tonnas maizes dienā. Iespaidīgi katli, naži, konvejieri…Bija interesanti redzēt kā no mīklas pikucīša iznāk glīts maizes kukulītis. Bet tā kā “Fazer” ražo arī saldumus, tad degustācijas  istabā bija iespējams nogaršot gandrīz visu veidu šokolādes, konfektes un cepumus. Tas dažām labam bija īsts izaicinājums. Saldums gan ražo Somijā esošā rūpnīca, bet reklāmas nolūkos degustēt iespējams arī maizes ražotnē. Ar konfekšu pilniem punčiem visi devās aplūkot Ogres sākumskolu, kurā strādā nometnes vadītāja Jolanta.

Šķiet nu jau visi ir noguruši, bet, nē, līdz ko autobusiņš piestāja savvaļas dzīvnieku audzētavas “Saulītes”, nogurums bija kā ar roku noņemts. Tur bērnus sagaidīja piesardzīgie Bavārijas  dambrieži, lēnīgās leanderu govis, uzmācīgās aitiņas, drukna mežacūka un arī divi mīlīgi minkas. Arī launadziņš šajā skaistajā vietā bija labs dienas noslēgums. Tā visdažādāko emociju pārņemti, pozitīvā noskaņojumā visi atgriezās mājās.