Pirmās grupas vasaras nometnes “Pepijas Garzeķes piedzīvojumi, 2014” 6.diena

Izskatās, ka beidzot sākusies vasara! Ārā spīd saulīte un ir pavisam silti. Tomēr lietus mākoņi negrib atkāpties un vēl vienu lietus gāzi nākas piedzīvot arī šodien.

Diena sākumā  nometnes dalībnieki sadalījās grupās un piedalījās pasaku stafetēs. Visi kopā pārrunāja un veica pasāk raksturīgus uzdevumus. Atcerējāmies pasaku par Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem,  par Īkstīti, par trim sivēntiņiem un vilku, par   Pelnrušķīti. Uzzinājām kā izvārīt zupu no cirvja kāta.

Pēc pusdienām ceļš veda līdz Pļaviņu stādaudzētavai. Tur bērniem tika stāstīts gan par dažādiem drošības noteikumiem, gan parādīts , kā aug jaunie egļu, priežu un bērzu stādiņi. Katrs  dalībnieks saņēma dāvaniņas un konfekti kā saldu punktu ekskursijas noslēgumā.

Kad nometnes bērni atgriezās nometnē, nogurums lika sevi manīt, tādēļ visi ļāvās saldam pusstundas miedziņam. Kad spēki bija atgūti, tika veidots plakāts, kurā bērni atspoguļoja spilgtākos nometnes brīžus.

Tad nometnes vadītājas atcerējās senās labās savas bērnības spēles – „Akmentiņ, paukš!”, „Velns un lelles”, „Ēdams, neēdams”, „Klasītes”. Visi jauki pavadīja laiku pagalmā, līdz kaut kur tālumā atskanēja troksnis, kas pamazām tuvojās. Liels bija bērnu pārsteigums, kad pagalmā ieripoja 10 motocikli. Katrs no tiem bija savādāks, motociklu vadītāji tērpušies melnās ādas drēbēs, kas raksturīgas cilvēkiem, kuru sirdslieta ir šie spēkrati. Pēc motociklu apskates katrs nometnes dalībnieks un arī vadītājas tika aicinātas doties nelielā izbraukumā. Tas tik bija piedzīvojums! Pirms aizbraukšanas savus močus parūcinājuši, motociklisti devas prom. Paldies Raimonda Spēkam,  „Old Sharpers” MC Krustpils nodaļas prezidentam, par atsauksmi un neaizmirstamajām emocijām. Pēc brauciena ar motocikliem arī apetīte bija laba ugunskurā ceptās desas likās īpaši gardas.  Pamazām pienāca tumsa, un visi klusiņām, lūkodamies lāpu liesmās, iedomājās vēlēšanās, tad devās nakts pastaigā pa dambi. Mierīgo noskaņojumu pārtrauca zvaigžņu lietus. Kā pārsteigums visiem bija uguņošana pagalmā. Šķiet, ka tas bija nometnes spociņš Pepiņš, kas  bija parūpējies par Pepijas 5 gadu jubilejas nometnes sveicienu.

Kad nometnes dalībnieki atgriezās telpās, par miegu vēl negribēja neviens domāt, jo visur valdīja liela rosība. Sākās šovs „Izklausās redzēts”. Kādas tik slavenības nebija ieradušās!  Dziesmas skanēja gan Renāra Kaupera  izpildījumā, gan skatītājus priecēja Britnija Spīrsa, gan Sandra, gan Viktorija Džastis, gan visi kopā uzdziedājām dažādas tautasdziesmas. Kad pulkstenis rādīja divi naktī Pepijas centrā  varēja dzirdēt vien klusu šņākšanu, jo visi dalībnieki jau bija devušies uz čučumuižu. Šī diena bija bagāta ar emocijām, diemžēl nometne jau tuvojas izskaņai.

Liels PALDIES Pļaviņu novada izpilddirektoram Aivaram Bardovskim par atsaucību!