Rudens ražas pēcpusdiena

Rudentiņ, bagāts vīrs,

Daudz tu mums dāvināji:

Pilnas klētis labībiņas,

Pilnas ķešas sudrabiņa.

Kalnā kāpu lūkoties

Vai dzeltēja bērzu lapas;

Ja dzeltēja bērzu lapas,

Tad rudens sētiņā.

Iestājies skaistākais rudens laiks – koku lapas krāsojas zeltainās krāsās, bet dārzos un laukos ienākas āboli, kartupeli, ķirbji un citas rudens veltes.

Centrā „Pepija”, bagātais un krāšņais rudentiņš tiek sagaidīts 26. septembrī ar svētkiem „Rudens ražas pēcpusdiena”.

Rudens ražas svētkos, bērni piedalījās dažādās sportiskās, netradicionālās un atjautīgās aktivitātēs un radīja debešķīgu un mutē kūstošu ābolu plātsmaizi.

Bērni bija sadalījušies divās komandās, kuras saucās „Scary movie” un „Rudens āboliņi”. Komandas sacentās „Dārzeņu florbolā”, ar nūjas palīdzību virzot kartupeli starp šķēršļiem, mērķēja spaiņos kartupeli, iegūstot pēc iespējas vairāk punktu. Tā kā laiks ārā nebija ļoti silts, tad bērni varēja sasildīties, skrienot apkārt lielai, „pielijušai peļķei” gumijas zābakos. Šai aktivitātei svarīgākais bija ātrums. Ātrums bija svarīgs arī „skrējienam ar lietussargu”, kur diviem komandas biedriem, vajadzēja slēpties no lietus zem lietussarga un pēc iespējas ātrāk noskriet zināmu ceļa posmu un nodot stafeti nākamajiem komandas biedriem. Rudenī raža nav tikai jānovāc, bet jāsašķiro arī. Bērni komandu darbā varēja sašķirot kartupeļus un burkānus atsevišķos spaiņos.

Pēc aktīvām izdarībām devāmies iekštelpās, kur jautrība turpinājās ar aktivitāti „pabaro draugu” – ar aizsietām acīm bija jābaro savs komandas biedrs ar ābolu.

No katras komandas divi bērni kopā ar centra vadītāju darbojās virtuvē. Konditoru komanda sākumā sagatavoja rauga mīklu un vēlāk, kad mīkla bija uzrūgusi un āra aktivitātes bija beigušās, viņi devās pabeigt iesākto ābolu plātsmaizi.

Noslēgumā tika minētas rudenīgas latviešu mīklas par dārzeņiem un baudīta garšīga, smaržīga, silta, sulīga un zeltaina ābolu plātsmaize.

Tika izbaudīts skaistais rudens, priecājoties par krāsainajām lapām, labi pavadīts laiks un nogaršotas rudens veltes.