Rudens radošā darbnīca “Pepijā”

Centrā „Pepija” atbilstoši svētkiem un gadalaikam tiek dekorētas telpas. Šoreiz telpas tika dekorētas rudens tematikā. Rudeni simbolizē ne tikai krītošas, krāsainas koku lapas un bagātīgā rudens raža, bet arī gājputni. Katru gadu ļoti daudzi putni no Latvijas dodas uz siltākām zemēm, lai atkal pavasarī atgrieztos. Tāpēc, kā rudens simbols tika izvēlēts – gājputns – dzērve. Sena japāņu leģenda vēsta, ja izveidosi no papīra daudz dzērves, Tevis izteiktā vēlēšanās piepildīsies.

Savukārt papīra locīšana attīsta bērnos loģisko domāšanu, radošumu, pacietību, prieku un citas bērniem nepieciešamas iemaņas. Līdz ar to telpu dekorēšanā tika iesaistīti arī centra apmeklētāji.

Origami dzērvju locīšanas radošajā darbnīcā, katram bērnam bija iespēja izlocīt savu dzērvi gan centra telpu dekorēšanai, gan līdzņemšanai uz mājām. Pamazām, pamazām tapa arvien vairāk un vairāk krāsainas dzērves. Locīšana nemaz nav tik vienkārša kā liekas. Lai izlocītu origami dzērvi, bērniem bija nepieciešama pacietība, precizitāte, pirkstiņu veiklība un komandas gars. Kopā mēs to paveicām!

Mēs nesalocījām 1000 dzērves, kā norādīts ticējumā, taču visas tapušās dzērves salidoja centra telpā vienuviet, lai atgādinātu ikvienam par esošo, skaisto rudens burvību, par vēlmju un sapņu piepildījumu un par ikkatra cerībām par veselību, bagātību, mīlestību, gaidāmo ziemu, pavasari un vasaru, jeb vienkārši laimi.

Paldies bērniem par paveikto un kopā pavadīto laiku!