Skolēni audzēs pīlādžus, ciedru priedes un piparmētras

Pļaviņu novada sākumskolas bērnu rotaļu un attīstības centra „Pepija” apmeklētāji iesaistās stādu audzēšanas projektu konkursā “Dārznīca”, ko organizē Stādu audzētāju biedrība un tiek finansēts ar Eiropas Savienības un Latvijas Zemkopības ministrijas atbalstu.

“Mēs esam to 2000 Latvijas skolēnu vidū, kuriem ir radusies iespēja iekļauties šajā projektā. Skolēniem būs jākopj, jālaista, jāmēslo un visu laiku jāseko, kā stādiņš izaug, bet kad tie būs izauguši pietiekami lieli, tad stādiņus varēs izstādīt dārzā,” stāsta centra vadītāja Tatjana.

Sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centra „Pepija” apmeklētāji jau saņēmuši stādu audzēšanas 20 komplektus, kuros iekļauti stādmateriāli, augsne, podiņi, mēslojums, uzlīmes podiņiem, zīmulis, lineāls un “Augu dienasgrāmata”, kurā skolēniem būs jāfiksē visas veiktās darbības, savi novērojumi un secinājumi par stādu audzēšanas procesa gaitu projekta laikā. Šogad konkursa ietvaros skolēniem būs iespēja izmēģināt spēkus stādu audzēšanā, izaudzējot trīs dažādus augus – ciedru priedi, piparmētru un pīlādzi.

Lai stādu audzēšanas prieks un sacensības gars būtu divtik liels, konkursa aktivitātes noritēs arī digitālajā vidē – interaktīvajā aplikācijā, kuras pieejas saite ir atrodama „Dārznīcas” Draugiem.lv sociālā tīkla profilā, un projekta mājaslapā www.darznica.lv. Izmantojot interaktīvo aplikāciju bērni var dalīties savos sasniegumos un atklājumos ar citiem konkursa dalībniekiem un iegūt papildus punktus vērtēšanā.

Ar centra vadītājas Tatjanas un radošo darbnīcu vadītājas Evas vadību, projektā, kas paredzēts 1.-6.klašu skolēniem, piedalās: Viktorija Smerjotkina 6b, Edgars Osipausks 1b, Ričards Pogodins 4a, Igors Smerjotkins 4a, Elīna Liepiņa 6b, Nikita Skrimbls 4a, Markuss Jablonskis 3a, Ēvalds Valdis Jansons 3a, Keita Aizporiete 4b, Alise Ruža 4b, Nastja Obaratova 4b, Artjoms Zagorskis 2b, Viktorija Suhova 2b, Luīza Jakovļeva 2a, Anželika Žukova 5b, Malvīne Sakoviča 4a, Endijs Lasmanis 1b, Rihards Ozoliņš 1b, Loreta Paļuga 6 gadi ar savu māsu un Sabīne Lasmane 4a.

Katram konkursa dalībniekam ir jāaudzē augi, jāvēro to attīstība un jāaizpilda dienasgrāmata. Aizpildīto dienasgrāmatu līdz 2015. gada 31. maijam jānosūta konkursa organizētājiem, kur darbiņi tiks vērtēti un labākie tiks godalgoti.

Žūrijas komisija konkursa darbus vērtēs pēc šādiem kritērijiem:

  1. „Augu dienasgrāmatas” noformējums, tās satura kvalitāte, papildus aktivitātes projekta laikā;
  2. papildus sagatavotie materiāli;
  3. tehniskā kvalitāte (izpildījums, rūpīgums u.tml.);
  4. Papildus punkti tiek piešķirti arī par interaktīvās aplikācijas aktīvu izmantošanu.

Novēlam visiem mazajiem pētniekiem veiksmi, pacietību un izturību!