Centra „Pepija” „Raibā 5 gadu jubileja”

Kādu dienu Pļaviņu novada domes darbīgajām bitēm radusies ideja Daugavas ielas 50 2.stāvā uzpost telpas un ielaist tajā bērnu dzīvību un prieku….

1.aprīlī, Raibo 5 gadu dzimšanas dienu atzīmēja Pļaviņu novada Sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centrs „Pepija”, kas Pļaviņās savas durvis apmeklētājiem pirmo reizi vēra 2010. gadā Joku dienā. Kad pagājis kāds ražīgs darba cēliens, gribās atskatīties uz padarīto un novērtēt, kas paveikts.

Pa pieciem gadiem paveikts krietni daudz, ar centra mērķi nodrošinot bērnu aprūpi, sociālo prasmju attīstību, izglītošanas un brīvā laika pavadīšanas iespējas, kur tiek mācītas dažādas dzīves prasmes, radošās iemaņas, izmantojot spēļu un rotaļu elementus. Centrs ir vieta savstarpējo attiecību pilnveidošanai, sadarbības procesā jūtama arī apmeklētāju mērķtiecība piedalīties centra dzīvē. Bērnu centrs ir tā vieta ar mājīgo atmosfēru, kurā bērns jūtas droši. Te viņi nejūtas izolēti un vientuļi. Kopā ar pārējiem bērniem no dažādām klasēm var aktīvi un radoši darboties. Bērniem ir lieliska vieta, kur pēc mācībām  pavadīt savu brīvo laiku.

Ikviens, kurš ierodas centrā, var rast harmoniju un mieru, atklāt sevī jaunas prasmes un talantus. Kopā aizvadīti daudzi interesanti pasākumi un konkursi – ik gadu atzīmējām centra gada jubileju, Valentīndienu, Pepijas modes skates, Tematiskās ballītes un vakarus, Erudītu, Gadalaiku čekpointus, Jautrās dienas, Lieldienu pasākumus, Rudens ražas pēcpusdienas, Pašpārvaldes dienas,  Helovīnu vakarus, Starptautisko bērnu aizsardzības dienu,  Spilgtāko piedzīvojumu banku, Vasaras brīvdienu svētkus, Frizūru dienas, Karaoke vakarus, Līgo ieskandināšanu, Pašpārvaldes dienas, Ziemassvētku pasākumus, jau piecus gadus sadarbojamies ar SIA Pļaviņu DM, rīkojot Ziemassvētku pasākumus uzņēmuma darbinieku bērniem, „Masļenicu”- pasākums veltīts ziemas pavadīšanai un pavasara sagaidīšanai, Vasaras virpuli,  „Superpuišu un Supermeiteņu konkursus, Mīklu pēcpusdienas,  Galda spēļu pēcpusdienas u.c. Visi pasākumi ir ar ļoti plašu tematiku un idejām. Ik brīdi cenšamies, lai būtu kaut kas jauns.

Bērni rīko un piedalās dažādās sacensībās: galda hokejā, futbolā, novusā un dambretē, sporta aktivitātēs gan bērnu centra, gan arī Pļaviņu novada mērogā.

Bērni mācās cept piparkūkas, plātsmaizes, vafeles, pankūkas, taisīt sieru un cept kartupeļus – attīsta savas kulinārijas prasmes.

Pepija ir ciemojusies PII „Jumītis” un „Rūķītis”, un Krustpils novada Spunģēnos.

Centra apmeklētāji ir iepazinuši mūsu Latvijas ražošanas uzņēmumus – Gotiņu saldumu fabriku Skrīveros, Kokneses Amatu centru „Mazā Kāpa”, Skrīveru uzņēmumu SIA „Rozīne”, uzzinājām, kā kopt dzīvniekus piemājas saimniecībā „Piestātnes”, iepazināmies ar haski suņiem Garkalnes novadā, apmeklējām zirgu audzētavu „Adventure Ride” Ādažos, iepazinām savvaļas dzīvniekus Safarī parkā un Rakšos Siguldā.

Kopā ar bērniem apmeklējām Rīgu – LNT šovu „O-kartes Skatuve”, Rīgas Lidostu, apmeklējām kinoteātri „Cinamon”, Zooloģisko dārzu, Latvijas televīziju, Latvijas TV torni, Boulinga sporta un atpūtas centru „Bowlero”, festivālu „Staro Rīga”, atpūtas kompleksu „LIDO”.

Kaimiņu novadā – Jēkabpilī – apmeklējām Jēkabpils Bērnu Jauniešu centru, muzeju „Sēļu sēta” un Jēkabpils Mākslas skolu, Krustpils pilī apskatījām Latvijas Leļļu Teātra izrādi „Pepija Garzeķe”.

Braucām divu dienu pieredzes – apmaiņas ekskursijā uz Kandavas bērnu un jauniešu centru „Nagla”; esam ciemojušies Līvānu Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Kvartāls” un apskatījuši ievērojamākos pilsētas objektus. Kā atpūtas vietu izvēlējāmies Siguldas atpūtas parku „Ramkalni”.

Esam ciemojušies Pļaviņu novada muzejā, labprāt piedalāmies Lielajā talkā, konkursā „Sniegavīri par Tīru Latviju” un makulatūras vākšanā.

Baudījām arī ūdens priekus Kokneses peldbaseinā un ūdens relaksācijas centrā „Citrus”.

Cenšamies piedalīties arī dažādos projektos.

Gandrīz visus piecus gadus bērniem tika piedāvātas centra psihologa konsultācijas ar pamatuzdevumu palīdzēt bērniem veiksmīgāk orientēties dažādās sarežģītās dzīves situācijās un kopīgi rast tām risinājumu, kā arī kopā ar bērniem pilnveidot saskarsmes, sadarbības, un dzīves prasmes. Ar bērniem un vecākiem kopā strādāja Dzintra Vanaga un Evita Bērzkalne.

No 2014. gada septembra ar bērniem sāka strādāt radošo darbnīcu vadītāja Eva Lasmane, ar mērķi nodrošināt iespēju attīstīt radošās spējas un prasmes, kā arī praktisko iemaņu un teorētisko zināšanu apguvi. Iesaistoties mākslinieciskās nodarbēs un pavadot laiku radošā vidē, bērni mācās sajust brīvību domās un emocijās, tās attīsta viņu iztēli, neatlaidību, kā arī modina snaudošus talantus un  prasmes. Ikdienā var darboties radošajās darbnīcās – zīmēšanā, krāsošanā, floristikā, aplikācijā, veidošanā un dažādās ikmēneša radošajās izpausmēs ar attiecīgu tematiku, kas atbilst konkrētam pasākumam.

Ar Pļaviņu novada un uzņēmēju atbalstu piecu gadu jubileju ir nosvinējušas arī bērnu vasaras nometnes, kurās ar bērniem strādāja radošās komandas skolotāji, profesionāļi savā jomā – Silga Stučka un Jolanta Bardovska, ar savām idejām un līdzdarbošanos „Pepijas” dzīvē. Vasaras nometnes tiks organizētas arī šovasar!

Centram „Pepija” ir sava mājas lapa – www.pepijapn.lv – kurā tiek atspoguļota visa informācija par centra darbu.

Centrā turpinās tradīcija godināt t.s. „Apaļos apmeklētājus.”

Centra dzīvē aktīvi piedalās arī pašu apmeklētāju vecāki.

Analizējot padarīto šo piecu gadu laikā, var secināt, ka bērni ir ieguvēji, jo daudz ko ir iemācījušies un redzējuši, atraduši jaunus draugus, parādījuši savas iemaņas un zināšanas.

Kāpēc 5 gadu jubileju saucām par raibo? Tāpēc, ka pa šiem 5 gadiem ir ko atcerēties, un redzam, ka bērnu interese par centru nezūd, un tas dod sajūtu, ka neesam veltīgi strādājuši.

Uz „Pepijas” dzimšanas dienu bija sanākuši ļoti daudz ciemiņu – gan lieli, gan mazi. Visi viesi baudīja lielisku koncertu, kuru bija sagatavojuši paši bērni. Koncertā piedalījās mākslinieki:

 • centra vadītāja Tatjana un radošo darbnīcu vadītāja Eva, kuru tēlos iejutās Laura Sevko un Mārtiņš Zeps;
 • galvenā centra varone Pepija – Anželika Žukova;
 • dzīvespriecīgās, talantīgās jātnieces „Jātnieki no balles Baložos” – Elīza Luksa, Krista Priede un  Beāte Kaņepēja;
 • dziedātājs, TV un radio uzņēmējas, aktieris, kurš piedalījies televīzijas projektos, „Comedy Club”, „Viens pret vienu”, „Dejas bez noteikumiem”, „ Es varu!” u.c., kurš ar prieku spēlē tauri, dejo un dzied – Timurs Rodrigezs – Arjoms Zagorskis ar savu deju grupu;
 • labākā joku grupa Latvijā – divi ļoti simpātiski, neaprakstāmi talantīgi un neticami pievilcīgi draugi – Biceps un Triceps no grupas „Bermuda Divstūris” – Endijs Lasmanis un Renārs Saliņš;
 • amerikāņu dziedātāja, dziesmu tekstu autore, dziesmu producente, dejotāja un aktrise, lieliskā Britnija Spīrsa – Sabīne Lasmane;
 • viens no visdrosmīgākajiem dalībniekiem un mazcenas telefonu pārzinātājs no „Dueta Sandra” – Raivo Kaņepējs;
 • Pļaviņu novada mūsdienu deju grupa „CRISTAL”

Liels paldies drosmīgajiem un aktīvajiem dalībniekiem!

Ikvienam bērnam bija iespēja piedalīties izsludinātajā konkursā „Uzraksti novēlējumu, veltījumu „Pepijai” dzimšanas dienā”, kurā varēja iesniegt savu dzejoli, dziesmu, pasaku, teiku, anekdoti vai ko citu. Liels paldies par piedalīšanos jāsaka:

 1. Lailai Bicālai 3.b klase par zīmējumu un dzejoli;
 2. Paulai Bicālai 1.b klase par zīmējumu;
 3. Sabīnei Lasmanei 4.a klase par dzejoli;
 4. Pirmskolas izglītības iestādei “Zīļuks” Vietalvā par veltīto dziesmiņu;
 5. Jānim PII „Zīļuks” audzēknim par zīmējumu;
 6. Heidijai PII „Zīļuks” audzēknei par zīmējumu;
 7. Adrianam PII „Zīļuks” audzēknim par zīmējumu.

Sadarbībā ar izrādes „Pepija Garzeķe” galveno režisori Ditu Balčus, Rēzeknes novada domi un Latgales vēstniecības „GORS” vadītāju Edīti Huseri, tika sarūpētas par godu centra jubilejai 5 bezmaksas biļetes uz izrādi, kura notiks 14. maijā plkst. 18:00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā „GORS”. Izlozē laimēja: Laura Sevko, Mārtiņš Zeps, Anželika Žukova, Maira Saliete un Līva Liepiņa. Apsveicam laimīgos uzvarētājus un novēlam priecīgu skatīšanos!

Kā jau visiem zināms, ka dzimšanas dienas svinībās nevar iztikt bez tortes. Tāpēc pēc lieliskā koncerta visi viesi varēja baudīt garšīgo „Pepijas” dzimšanas dienas torti, par kuru parūpējās Smiltenes maizes ceptuve SIA „Madara 89” jeb visiem zināmais veikals „TOP”. Garšīgais tortes gabaliņš bērniem deva spēku turpināt svinības un baudīt jautro diskotēku.

Par bērnu prieku parūpējās arī pirotehnikas firma SIA „Aldi – pirotehnika”. Tieši viņi sarūpēja burvīgu un krāšņu dzimšanas dienas salūtu, kuru uzstādīt mums palīdzēja Andris Zeps.

Liels paldies Pļaviņu novada domei par kārtējo atbalstu, par sapratni un par iespēju ieklausīties, ja gribās iegūt gudru padomu.

Liels paldies atsaucīgajiem uzņēmējiem, kuri ir vienmēr gatavi centru materiāli atbalstīt, lai radītu bērniem prieku un lai viņu sirsniņas būtu arvien priecīgākas! Mēs varam droši teikt, ka Pepijai ir daudz draugu un mēs viņus ļoti novērtējam, jo viņu labie darbi dod iespēju bērnu actiņām un sirsniņai iemirdzēties un uzgavilēt vēl vairāk!

Liels paldies fotogrāfam Jānim Naglim un Jānim Peņgerotam.

Liels paldies visiem, kuri bija kopā ar mums centra „Pepija” „Raibajā 5 gadu jubilejā”! Mēs turpināsim strādāt, jo „Pepijas” moto ir „Darbs bērnu priekam!”

Filmu par bērnu centra „Pepija” raibo 5 gadu jubileju var apskatīt: https://www.youtube.com/watch?v=rraW–bjH_Q