Putnu būrīšu meistarklase

Pavasaris ir gadalaiks, kuru gaida ikviens! Tas atnāk ar skaistu spožu saulīti, ziedošām, krāsainām puķēm, smaržīgu, pavasarīgu gaisu. Viss mostas, un notiek brīnumi! Viens no tādiem brīnumiem ir gājputnu atlidošana no siltajām zemēm. Tas taču ir brīnums, ka putni katru gadu aizlido daudzus tūkstošus kilometru prom uz siltākām zemēm un tad šos daudzos tūkstošus kilometru tie atkal veic, lai atgrieztos.

Mums cilvēkiem arī ir jācenšas radīt putniņiem brīnumi un viens no tādiem ir ligzdošanas vietu veidošana. Centrā „Pepija” 10. aprīlī ikvienam bērnam bija iespēja radīt ligzdošanas vietu kādai putnu ģimenei.

Bērni sadalījās piecās komandās, no kurām četras bija puišu komandas un viena meiteņu komanda. No iepriekš sagatavotiem kokmateriāliem, kurus sagādāja un sagatavoja Māris Lasmanis (Sabīnes 4.a klase un Endija 1.b klase tētis), soli pa solim tika uzsākts darbs. Pēc iepriekš izstrādāta tehniskā plāna tika likts dēlis pie dēļa, nagla pie naglas un pamazām izveidojās skaisti putnu būrīši. Katra komanda savam putnu būrītim deva nosaukumu un tie bija „STRAZDI”, „PUTNU PILS”, „PAVASARA PRIEKS”, „BAGĀTNIEKI” un „PUTNU NĀKOTNE”. Tad tie tika piestiprināti pie kokiem, kuri atrodas centra tuvumā, lai bērni ikdienā varētu vērot jaunos putnu būrīšu iemītniekus.

Liels paldies Mārim Lasmanim, kas novadīja centra bērniem putnu būrīšu meistarklasi, kā arī visiem bērniem par piedalīšanos!

Lai visiem saulains un ar prieku bagāts pavasaris!