Sadraudzēšanās diena centra „Pepija” apmeklētājiem ar Baldones bērniem un jauniešiem

28. oktobrī, rudens saulainajā brīvlaika dienā, “Pepijas” ekskursanti, kuri tika izvēlēti pēc sekojošiem kritērijiem – iniciatīvas izrādīšana centra dzīves attīstībā; piedalīšanās centra aktivitātēs; centra apmeklētība; uzvedība gan centrā, gan skolā;  sekmes līdz rudens brīvlaikam – devās uz Baldones bērnu un jauniešu pēcpusdienas centru „Baltais ērglis”, lai veicinātu savstarpēju sadarbošanos un lai iegūtu jaunus draugus. Baldones centra „Baltais ērglis” vadītāja Iluta ar savu komandu pirms tam ciemojās pie mums un arī mēs vēlāk tikām uzaicināti ciemos, tāpēc, ar lielāko prieku, izmantojām šo iespēju.

Mūsu bērni cītīgi  gatavojās braucienam un darbojās origami radošajā darbnīcā – veidoja no salocīta papīra lielu baltu ērgli, lai uzdāvinātu saviem jaunajiem draugiem.

Dienas gaitā mēs iepazinām Baldones centru, kopīgi izspēlējām iepazīšanās spēles, galda spēles, darbojāmies radošajā darbnīcā. Dienas otrajā pusē devāmies uz Baldones veselības avotu, lai atklātu dziednieciskās sēravota ūdens īpašības. Vēlāk devāmies uz Riekstu kalnu un piedalījāmies orientēšanās pasākumā, ko pirms tam sagatavoja Baldones bērni un jaunieši. Pēdējā orientēšanās punktā četras mūsu komandas nonāca pie LU Astrofizikas observatorijas Baldones Šmita teleskopa, kur dzērām siltu tēju un ēdām garšīgos kliņģerus. Observatorijā vērojām zvaigznes, lūkojāmies uz saules sistēmas planētām un piedalījāmies fizikas – ķīmijas eksperimentos.

Diena patiešām bija izdevusies –  saulaina, radoša, izzinoša un emociju pilna. Tagad gaidīsim ciemos pie sevis Baldones aktīvos bērnus un jauniešus.

Liels paldies Baldones bērnu un jauniešu pēcpusdienas centra  „Baltais ērglis” vadītājai Ilutai un viņas komandai par aktīvu un pārdomātu programmu Pļaviņiešiem. Lai viņiem daudz radošu un attīstības pilnu domu, daudz jaunu ideju un to realizāciju!

Liels paldies Pļaviņu novada domei par iespēju mūsu novada bērniem piedalīties pieredzes apmaiņas braucienos uz citiem Latvijas novada bērnu un jauniešu centriem.