Ziemassvētku ieskandināšana centrā „Pepija”

Skaru skariņās rūšu rūtiņās
Rullīšos,aplīšos tūtiņu tūtiņās
Savērptas cakotas zīdaini maigas,
Sniega meitiņas glaužas pie vaiga.

Dieva brīnums un svētība lejas,
Visiem pēkšņi laimīgas sejas.
Nāciet un kāpsim kalniņā augstāk,
Lai varam noķert bērnību plaukstās…

Ziemassvētku gaidīšanas laiks centrā „Pepija” bija jauks un aizraujošs neskatoties uz to, ka atbilstoši gadalaikam nav baltā un pūkainā sniedziņa. Šajā laikā visiem bērniem bija iespēja piedalīties dažādās rasošajās darbnīcās.

Radošajā darbnīcā „Sniegpārsliņu deja” tika gatavotas dejojošas papīra sniegpārsliņu balerīnas,  ar kurām izrotājām centra pirmo telpu. Šīs baltās sniegpārsliņas rada noskaņu par baltiem un sniegotiem Ziemassvētkiem.

Pirmo reizi centrā tika izveidots Ziemassvētku pasts. Katrs bērns varēja savam draugam vai mazāk labam draugam uzrakstīt novēlējumu, apsveikumu vai pateikt vienkārši kādu mīļu vārdu svētkos. Bērnu atsaucība šajā aktivitātē bija vidēja, bet tie bērni, kuri saņēma kaut vienu apsveikumu bija priecīgi un sajūsmināti, arī mēs vadītājas tikām iepriecinātas. Tieši tāpēc esam pārliecinātas, ka nākošajā gadā vēstuļu būs daudz, daudz vairāk, jo tas bērnos raisa labas domas un draudzīgu attieksmi pret citiem.

Kad Ziemassvētki bija pavisam tuvu 18. un 21.decembrī visi kopā gatavojām Ziemassvētku galda apsveikumus jeb galda kartītes. Bērni jau apmēram zināja, kādi viesi Ziemassvētku vakarā būs pie viņiem ciemos un viņi sagatavoja saviem ciemiņiem nelielu galda kartīti ar vēlējumu.

23.decembrī centrā tika ieskandināti Ziemassvētki ar piparkūku cepšanu, Ziemassvētku pasta atvēršanu un citām aktivitātēm. Kā viena no aktivitātēm bija ticējumu lasīšana, kurus sagatavoja Sabīne Lasmane no 5.a klases. Diāna un Santa no 3.b klases sagatavoja un uzdeva mīklas par ziemu un lika visiem bērniem padomāt, lai rastu atbildes. Arī citas aktivitātes tika saistītas ar ziemu un svētkiem. Pasākumā visiem bērniem tika noorganizēts pārsteigums – baleta studijas „Zitas Ersas” skolniece Rēzija Polei no Rīgas. Jaunā, skaistā, talantīgā baletdejotāja nodejoja divus  apburošus un vienreizīgus priekšnesumus. Visi kopā ar balerīnu izmēģinājām vairākas pamatstājas pozīcijas un tos izpildīt bija ļoti, ļoti grūti.

Liels paldies par šo pārsteigumu jāsaka Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotājai Ivetai Krastiņai un baletdejotājai Rēzijai Polei, kura iepazīstināja skolniekus, kas ir balets.

Liels paldies Diānai, Santai, Artūram, Laurai, Artjomam un Markusam un viņu vecākiem par atnesto cienastiņu Ziemassvētku pasākumam.

Vēl liels, liels paldies jāsaka uzņēmējam Aleksandram F.  par Ziemassvētku ieskandināšanas pasākuma finansiālo atbalstīšanu.

Ziemassvētku ieskandināšana centrā „Pepija” bija pārsteigumiem bagāta un aizraujoša.

Priecīgus svētkus!