Krāsaino smilšu radošums

Smiltis – unikāls un pakļāvīgs materiāls. Tam ir spēja piesaistīt cilvēka uzmanību ar savu elastību un spēju ieņemt jebkuru formu.

Centrs „Pepija” ir uzsācis jaunu, vēl nebijušu radošo darbnīcu ciklu „Smilšu gleznu veidošana”. 15.janvārī kopā ar bērniem gatavojāmies šai radošajai darbnīcai un krāsojām smiltis. Bērni ar savām rociņām maisīja un mīcīja smiltis, lai veidotos viendabīga, vienkrāsaina un vijīga smilšu masa. Tad šīs smiltis divas nedēļas žāvējās un gaidīja radošo pielietojumu.

Tad, jau 29. janvārī tika organizēta radošā darbnīca „Smilšu krāsainās gleznas”. Šajā nodarbībā bērni vispirms uzzīmēja gleznas skici ar zīmulīti un tad ar smilšu un līmes palīdzību tika izveidotas burvīgas, interesantas smilšu gleznas. Daži bērni bija tik aizrāvušies ar smilšu gleznu veidošanu, ka izveidoja pat divas un trīs gleznas šajā nodarbībā. Un tas liecina tikai par vienu – bērniem patīk radoši darboties ar smiltīm.

Smilšu glezniņu veidošana:

– attīsta bērnu krāsu izjūtu un fantāziju

– veicina radošumu

– izklaidē un notur interesi uz ļoti ilgu laiku

– attīsta pirkstu muskulatūru

– saliedē un veicina komunikāciju

Smilšu krāsošana un glezniņu veidošana bērnus patiesi ļoti aizrāva. Mums par to ir liels prieks, tāpēc šādas radošās darbnīcas tiks organizētas vēl un vēl!