Baldones novada bērni un jaunieši ciemojas Pepijā

16. martā centrā „Pepija” ciemojās Baldones bērnu un jauniešu centrs „Baltais ērglis”. Rudens brīvlaikā mūsu Pļaviņu novada skolēni iepazina Baldones novadu un Baldones bērnu centru. Bet šoreiz, SADRAUDZĪBAS diena, pavasara brīvlaikā notika pie mums, Pļaviņās!

Mūsu 28 cilvēku darba grupas komanda, kura plānoja šo sadarbības dienu, ciemos sagaidīja 29 Baldones skolēnus un 5 vadītājus. Dienas gaitā mēs izspēlējām „Iepazīšanas spēli”, iepazīstinājām ar centra „Pepija” aktivitātēm, tā darbību, nodziedājām kopīgi centra himnu un novadījām ekskursiju mūsu ciemiņiem pa visu Daugavas ielas 50 ēku – JIC „IDEJA” un Pļaviņu novada muzeju. Ciemiņi noskatījās mūsu mūsdienu deju grupas „CRISTAL” priekšnesumu, piedalījās viktorīnā, baudīja garšīgas pusdienas kafejnīcā „Savija”. Vēlāk visi devāmies kopīgā ekskursijā pa Pļaviņu novadu.

Braucot apskatīt ievērojamākās un interesantākās vietas Pļaviņu novadā, pļaviņieši un baldonieši saņēma izglītojošus uzdevumus, uz kuriem ekskursijas laikā vajadzēja atrast atbildes.

Apmeklējām putnu audzētavu “Krustpils putni”, kura atrodas Krustpils novada Krustpils pagasta “Līčos”. Saimniecībā savvaļas aplokos apskatījām Āfrikas strausus un Latvijā vienīgos Ayam Cemani šķirnes putnus, kuram ne tikai apspalvojums, sekste un pasekstes, bet arī āda, knābis, mēle, gaļa un kauli ir melni.

Turpinājumā apmeklējām Skvoša zāli. Tur bērnus iepazīstinājām ar skvoša zāles īpašnieku Pēteri Kalniņu, kurš, savukārt, skolēnus iepazīstināja ar spēles noteikumiem un parādīja paraugdemonstrējumus. Jebkurš skolnieks un pieaugušais varēja izmēģināt spēles serves.

Ceļš turpinājās uz vienu no ievērojamākajiem neogotikas pieminekļiem Baltijā – Odzienas pili. Iepazinām vēsturi, apskatījām telpas un, baudot garšīgo “Liepkalnu” torti, noslēdzām mūsu sadarbības dienu ar tradicionālo spēli un dziesmu.

Liels paldies Baldones bērnu un jauniešu centra „Baltais ērglis” vadītājai Ilutai Aizupītei un viņas komandai! Ceram, ka SADARBĪBAS dienas turpināsies arī turpmāk!

Paldies par izglītojošām ekskursijām Ilzei Bojārei, Pēterim Kalniņam, Ivetai Drieviņai un SIA „Savija” pavāriem par garšīgajām pusdienām!

Un liels paldies mūsu darba komandai – Pļaviņu novada bērniem par organizāciju, lielisku atbildības sajūtu un mūsdienu deju grupas dejotājiem par deju priekšnesumu.

Šajā SADRAUDZĪBAS dienā mums bija iespēja izbaudīt lielisku dienu, satikt jaunus draugus un radīt patīkamas atmiņas!