Centra „Pepija” Starptautiskā bērnu aizsardzības diena Bāreņu namā „Līkumi”

Kā balta puķe bērns ir uzziedējis,
Lai kādreiz dzīvē spētu tālu iet.
No nedienām, no saltā dzīves vēja
Šo mazo dvēselīti sargājiet!

Visā pasaulē 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tās pirmsākumi meklējami jau 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir, kā nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs un šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem un bērnu drošībai.

Starptautisko bērnu aizsardzības dienu centrā „Pepija” atzīmē ik gadu, aicinot ciemos dažādu profesiju pārstāvjus (mediķus, policistus, ugunsdzēsējus glābējus, dzelzceļniekus u.c.), lai pastāstītu bērniem par drošības ievērošanu dažādās vietās.

Šajā gadā centrs „Pepija” un centra apmeklētāji mūsdienu deju grupas „CRISTAL” sastāvā, nolēma šo dienu pavadīt kopā ar Salas novada, Sēlpils pagasta bāreņu nama „Līkumi” bērniem, viņu audzinātājiem un vadību.

Diena bija skaista un saulaina. Ieradāmies Līkumos un iepazināmies, un apskatījāmies ar tur dzīvojošo bērniņu mājvietu. Mēs tikām uzņemti viesmīlīgi un ar lielu interesi. Apskatījāmies arī apkārtni un, protams, aizgājām arī līdz Daugavai, lai apskatītu mūsu Pļaviņas no krasta otras puses. Tas bija tik aizraujoši un skaisti! Taču atpakaļceļā uz autobusu mēs sastapām mazu mazītiņu zalkša bērniņu, kurš no bērnu bara bija izbijies. Senie balti zalkti uzskatījuši par svētības nesēju, kā arī saules sargātāju.

Tad devāmies uz Zvejnieku līča estrādi, kura atrodas ļoti, ļoti skaistā un sakoptā vietā pie Daugavas.

Mēs visiem bāreņu nama bērniem un pedagogiem sniedzām koncertu ar Pepijas (tēlu atveidoja Anželika Žukova) piedalīšanos, ar deju grupas „CRISTAL” deju sniegumiem un muzikāla priekšnesuma – dziesmiņas skanējumu Anželikas Žukovas un viņas mammas Karīnas Gulbinskas izpildījumā. Koncerta starplaikos visi kopā izspēlējām daudzas kopīgas dažādas jautras spēles.

Bāreņu nama vadība bija sagatavojusi arī pārsteigumu mums, un mēs tikām iepriecināti ar slavenā šlāgermūzikas dziedātāja Ērika Gruzniņa dziesmām, kurš speciāli mums sniedza vairākas solodziesmas. Mēs pie šādas skaistas mūzikas nevarējām nosēdēt, tāpēc dziedājām un dejojām līdzi. Protams, bērni saņēma arī autogrāfus no mākslinieka.

Salas novada pašvaldības aģentūra „Bāreņu nams LĪKUMI”” apbalvoja Sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centrs „Pepija” un Mūsdienu deju grupu „CRISTAL” ar pateicības rakstu par sadarbību un piedalīšanos Starptautiskajā Bērnu Aizsardzības dienas rīkotajā pasākumā.

Pēc koncerta mēs tikām iepriecināti ar pikniku un ļoti daudz saldējuma.

Notika arī futbola sacensība, spēle „Amerikāņu ērglis” utt. Mēs visi kopā bijām kā viena liela ģimene. Tas bija ļoti jautri un sirsnīgi. Tad kad visi bijām jau sadraudzējušies, tad arī bāreņu nama bērni mums parādīja ko viņi māk. Un ziniet – šie bērni ir ļoti talantīgi. Viņi parādīja kā prot breikot. Tas bija vienkārši lieliski.

Diena bija ļoti karsta, bet neaizmirstama un izdevusies – mēs varējām iepriecināt bērnus un arī mēs tikām iepriecināti!