Kārtējā uzvara deju grupai „Cristal” mūsdienu deju festivālā Preiļos

Pavasarim tuvojoties, mums visiem iezogas galvā un sirdī ilgas pēc skaistā, siltā un saulainā pavasara. Mūsdienu deju grupa „Cristal” 23.februārī piedalījās Preiļu novada organizētajā mūsdienu deju festivālā „Kad galvā pavasaris 2017”.
Deju grupa „Cristal” šajā festivālā piedalās jau otro gadu. Tur ir patīkama atmosfēra un laipna uzņemšana.
Lai diena būtu pilnvērtīgāka un izglītojošāka, kopā ar bērniem apmeklējām Riebiņu zirgaudzētavu “Trīs vītolu staļļus”, kur tikām iepazīstināti ar brīnišķīgu saimniecību. Zirgaudzētavā mums bija iespēja iepazīties ar dažāda vecuma zirgiem – no kumeļiem līdz skaistiem staltiem zirgiem, kuri ir gatavi doties pie jauniem saimniekiem, jo šajā saimniecībā zirgi tiek audzēti pārdošanai. Dzirdējuši izsmeļošu informāciju par skaistajiem rikšotājiem, paglaudījuši viņu samtainos purniņus un krēpes, devāmies uz izjādes laukumu kur drosmīgākajiem bērniem bija iespēja izjāt ar vienu no zirgiem. Laiks nebija no jaukākajiem taču sajūtas bija brīnišķīgas. Kā izrādījās, bija vairāki bērni, kuri pirmo reizi sēdās zirga mugurā. Lielisks piedzīvojums!
Turpinājām savu izzinošo ceļu un devāmies pieredzes apmaiņā uz Preiļu bērnu un jauniešu centru. Centrā tikām iepazīstināti ar vairākām interešu izglītības jomām, kurās Preiļu bērni, labprāt aktīvi darbojas. Tā bija interesanta un izglītojoša pieredzes gūšana. Mūsu bērnos vislielākās un patīkamākās emocijas izraisīja vokālā studija, frizierstudija, keramikas darbnīca un, protams, deju zāle, kura aprīkota ar spoguļiem un pie sienas piestiprinātiem deju stieņiem. Liels paldies par ekskursiju Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktores vietniecei Anitai Kolosovai.
Guvuši pozitīvas emocijas un labu noskaņojumu varējām startēt 1 kārtas skatē mūsdienu deju festivālā “Kad galvā pavasaris 2017”. Festivālā piedalījās 12 deju grupas, no kurām divas bija mūsu Pļaviņu novada deju grupas „Cristal” – „Cristal XL” un „Shiny Cristal”. Par skatītājiem dāvāto pozitīvo enerģiju un dejas prieku, par uzticību mūsdienu dejai, piedaloties festivālā Mūsdienu deju radošajā konkursā Preiļu novadā, grupas dejotāji savā kategorijā ieguva divas 1 pakāpes diplomus un ceļazīmi uz 2 kārtas Latgales novada Mūsdienu deju kolektīvu radošo konkursu Līvānos.
Liels paldies jāsaka grupas “Cristal” dalībnieku vecākiem, kuri atbalsta savus bērnus un ir gatavi sniegt atbalstu arī citiem dalībniekiem un dod iespēju bērniem attīstīties un augt deju kustībā. Mīļie vecāki, jūsu bērni ir vislabākie! Paldies!