Vasaras diennakts nometnes “SVEIKS UN VESELS Pļaviņu novadā” 2. diena 8. augusts

       Rīts atausa brīnišķīgs, un aiz Odzienas skolas loga mītošais stārķis, skaļi klabinot, vēstīja par īsti vasarīgu laiku.

  Tūlīt pēc brokastīm nometnes dalībnieki sēdās autobusā, lai dotos uz Pļaviņu novada biatlona sporta bāzi Jankas. Liels bija bērnu pārsteigums par to, ka tur jau pilnā sparā notika mūsu novada jauno biatlonistu treniņš, ko varēja vērot arī atbraucēji. Drīz vien sporta bāzes “Jankas” izveidotājs un uzturētājs, sporta skolotājs un treneris Jānis Eiduks kopā ar palīgiem Kristiānu Patrijuku, Sonoru Balodi, Rolandu Paļugu, Viviānu Nikaļuku un Artūru Žmurovu nodrošināja nometnes dalībniekiem īstu biatlona treniņu ar iespēju izmēģināt arī šaušanu biatlona mērķos.

     Pēc 3 stundu fiziskām aktivitātēm, pusdienas meža paēnā likās īpaši gardas. Nometnes dalībnieki guva priekšstatu par  treniņu sūro ikdienu ceļā uz godalgotām vietām. Pateikušies par lieliski pavadīto rīta cēlienu, bērni kopā ar vadītājām devās uz Odzes ezeru peldēties. Laiks bija brīnišķīgs, spoži spīdēja šai vasarā tik maz izbaudītā saule. Laiks pagāja gan peldoties, gan spēlējot slapjo tautasbumbu, gan dažādas citas spēles un rotaļas ūdenī un krastmalā. Lai arī Odzes ezera peldvieta šķiet aizmirsta un aizaug arvien vairāk, tomēr te varēja vērot  skaisti uzziedējušās ūdensrozes.

        Pēc ūdens un saules peldēm, atgriežoties nometnē, visiem apetīte bija lieliska. Pēc tik intensīvām aktivitātēm bērni atpūtās, spēlējot galda spēles, pārrunājot gūtos iespaidus ar vecākiem (dienas garumā mobilie tālruņi netiek lietoti). Kad enerģija tika atjaunota, vadītājas ieinteresēja bērnus radošā darbnīcā, diskusijā par higiēnas ievērošanu, uztura piramīdu,  un veselīgu paradumu veidošanu, sporta stafetēs un dažādu vingrojumu izpildē. Dienas izskaņā tika pārrunāti iespaidi un izteikti priekšlikumi Ieteikumu grāmatai. Bet īpaša uzmanība tika veltīta Kristeram, jo viņam – dzimšanas diena. Jubilārs tika uzurrāts un sveikts.

         Aiz loga saule pazuda aiz mākoņa maliņas un arī miega pele drīz vien bija klāt. Rīt būs atkal jauna diena!