“Pepija” ciemojas Bauskas novadā

Ik gadu centrs “Pepija” saviem apmeklētājiem organizē izglītojošu, pieredzes bagātu un sadraudzības ekskursiju kādā no Latvijas novadiem. Šoreiz centrs devās krāsainā rudens ekskursijā uz Bauskas novadu.

Rudenīgā, lietainā taču pozitīvā 2. novembra rītā, Pļaviņu novada 22 bērni, 2 jaunieši, mamma un centra skolotāji devās piedzīvojumos uz Bausku.

Lai nokļūtu līdz galamērķim, bija jāmēro diezgan tāls ceļš, kurš veda caur mežiem, pļavām un ciemiem. Pa ceļam satikām gan lapsu kūmiņu, gan gotiņas dažādas krāsās – brūnas, melnas un baltas.

Sasniedzot galamērķi Codes pagasta atpūtas kompleksu “Miķelis” mūs sagaidīja lietus, bet tas jau netraucēja, lai apskatītu un baudītu skaisto un sakopto ainavu un piedāvātās izzinošās aktivitātes.  Gida pavadībā tika iepazītas un apskatītas senlietas rijā, klētī, smēdē un saimnieku mājā. Aizraujoši bija vērot un klausīties stāstījumā par seniem laikiem ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Taču, kad atvērās lielās durvis uz kompleksā izveidoto motormuzeju, tad bērnu sajūsma bija redzama viņu sejās un skaļi izskanēja sauciens – “VAAUUU”. Kā nu ne, ja tur ir tik plašs klāsts retro auto, moto un lauksaimniecības tehnikai. Tas bija aizraujošs ceļojums tālajos, senajos laikos, kad ar auto brauca tikai pilsētas ietekmīgākās amatpersona un visā valstī kopā bija tikai ap 600 automašīnu. Pēc kompleksa apskates tika nobaudītas pankūkas “Miķelis” gaumē – mmmm ņamma!

Ekskursiju turpinājām Bauskas pilsētā, kur mūs laipni uzņēma Bauskas bērnu un jauniešu centra  vadība. Viena no skolotājām mūs iepazīstināja ar centra darbību un iespējamajiem izklaides veidiem tajā, taču otra mūs iesaistīja aizraujošā radošā darbnīcā – grāmatzīmes veidošana marmorēšanas tehnikā. Kā izrādās centram atsevišķi ir vēl baltā māja un dzeltenā māja, kuros arī notiek dažādi pulciņi un nodarbības bērniem. Piemēram, dzeltenajā mājā ūdensrožu istabā notiek nodarbības mazajiem hip-hop dejotājiem, kurus arī apciemojām un iepazināmies mazliet tuvāk, kā arī Pļaviņu “CRYSTAL” dejotāji saņēma ielūgumu uz deju festivālu Bauskā, lai veidotu sadarbību starp novadiem.

Pēc lieliskās maltītes kafejnīcā “Pie rātslaukuma” mūsu ceļš veda uz “Trušu karalisti”. Parasti truši dzīvo nelielos būrīšos, taču šajā pilsētiņā truši dzīvo saimnieka veidotās, krāšņās nelielās pilīs. Truši tur ir visdažādākajās krāsās un lielumos, bet visi tik mīksti un pūkaini! Blakus viņiem dzīvo arī dažādi citi mājlopi un mājputni. Gāginādamas, pēkšķinādamas un kladzinādamas mūs sagaidīja zosu, pīļu un vistu saimes, nožogojumos zinātkāri mūs gaidīja kaza – Pamela Andersone, āzis – Janka un citas kaziņas un āzīši. Ar skaisto un lielo galvasrotu – ragiem – nevarēja mūs sagaidīt vairākas brūnas, garspalvainas gotiņas. Bērni šos mājdzīvniekus varēja pabarot no rociņas ar saimnieka iedalīto dzīvnieciņiem paredzētajiem kārumiem. Tas bija tik kutinoši un jautri!

Mājupceļā tika izspēlēta viktorīna ar jautājumiem par ekskursijas dienu – tikai vērīgākie un attapīgākie saņēma pārsteiguma balviņas par pareizām atbildēm. Apsveicam!

Neskatoties uz lietainajiem laika apstākļiem, ekskursija bija aizraujoša, izglītojoša un izdevusies!

Tiksimies nākošajos piedzīvojumos!