Meteņu un Masļeņicas tradīciju izzināšana centrā „Pepija”

16.februārī centrā „Pepija”, tika svinēti brīnišķīgi pavasara gaidīšanas svētki – Meteņi un Masļeņica. Šie svētki dažādām tautībām atšķiras ar mentalitāti un dažādām tradīcijām, taču mērķis ir viens – pavadīt ziemu un sagaidīt pavasari.

Šajā dienā, bērni tika iesaistīti šo svētku izzināšanā ar daudzām jautrām, aktīvām, krāsainām, karstām un garšīgām izdarībām. Pasākuma galvenie varoņi Masļeņica un Metenis, bērniem bija sagādājuši brīnišķīgu pārsteigumu – izjādi ar zirgu, kura arī pieder pie šo svētku tradīcijām. Vairākiem no dalībniekiem šī bija pirmā izjāde dzīvē.

Svētku gaitā tika izspēlētas daudz un dažādas aktīvas, jautras un sniegotas spēles, lai, kā stāsta zinātāji, baudītu pirms pavasara iestāšanās pēdējo sniegu un ļautu pēc iespējas ātrāk sākt zaļot zālei. Virves vilkšana, maisos lēkāšana, salmu bumbu ripināšana jautras mūzikas pavadībā – tas viss iederas šo svētku svinēšanā.

Kopā ar bērniem tika iekurināts arī ugunskurs, kurā tika sadedzinātas gan salmu lelles, gan salmu bumbas ar kurām kopā sadeg viss sliktais un negatīvais, kas sakrājies pa visu iepriekšējo gadu. Tagad visi svētku svinētāji varēs pavasari sagaidīt ar tīrām un labestīgām sirdīm.

Pasākuma noslēgumā visi baudīja karstu tēju un pašu ceptās pankūkas ar ievārījumu. Pankūku ēšanai šajos svētkos ir liela nozīme. Pankūkas simbolizē sauli un gaismu, kuru visi tik ļoti arī gaidām.

Pavasara iestāšanās ikvienā cilvēkā izraisa gaišas un siltas emocijas – centra „Pepija” komanda novēl visiem būt priecīgiem, draudzīgiem un jautriem!

Gribam pateikt lielu paldies visiem čaklajiem palīgiem, kuri bija kopā ar mums.

Liels, liels paldies –

Mārītei Baltābolai un viņas komandai par to, ka atrada laiku, lai izvizinātu visus svētku svinētājus ar skaisto un stalto zirgu Grāci;

Ksenijai Annai Ķirsei no 2.b klases, mammām Arnitai Aizporietei un Kristīnei Liepiņai par lielo laika ieguldījumu pankūku cepšanā un tējas vārīšanā;

Kristiānai Dedelai un Evelīnai Skābarniecei par svētku iemūžināšanu skaistās fotogrāfijās.

Pļaviņu novada Kultūras centram, Elitai Kaņepējai, Aldai Zenfai un SIA „Savija” par sadarbību!