Valentīndiena centrā „Pepija”

Ik februāri gandrīz visi mīlētāji dāvina viens otram saldumus, ziedus, dāvanas Svētā Valentīna vārdā. Valentīndienas svinēšanai ir izveidojušās dažādas tradīcijas, kuras ir saglabājušās no seniem laikiem līdz mūsdienām. Katrā valstī tās ir tik dažādas, piemēram, rīkot kāzas un laulāties,   neprecētām sievietēm iemīļotie dāvināja drēbes utt. Daži cilvēki ticēja, ja Valentīndienā sieviete ierauga putnu sarkanrīklīti, viņa apprecēsies ar jūrnieku, ja zvirbuli – nabadzīgo un būs ar viņu laimīga, ja ķivuli – miljonāru.

Centrā „Pepija” 14. februārī notika Valentīndienas atzīmēšana ar dažādām aktivitātēm. Šajā dienā visā Latvijā bija arī ēnu diena.

Centru „Pepija” ēnoja divas skolnieces no 10.a klases – Kristiāna Dedela un Ramona Peikšteina, kuras vēlējās ieskatīties dziļāk un iesaistīties centra ikdienā. Ēnojot, meitenes iepazinās ar bērnu centra „Pepija” darbību un prasībām, kas nepieciešamas, lai centrs varētu darboties.

Dienas gaitā, centra apmeklētāji iesaistījās aktivitātēs kopā ar Kristiānu un Ramonu Valentīndienas svinēšanā – šaujot ar loku Amora sirdī un cepot gardās sirsniņvafeles. Izrunājām arī mīļvārdiņu jēgu cilvēku dzīvē.

Pēcpusdiena izdevās – apmeklētāji ar prieku un mīlestības garu devās pie saviem vecākiem, lai samīļotu arī tos.

Paldies meitenēm – Kristiānai un Ramonai par šīs dienas kopīgo darbību! Cerams, ka meiteņu nākotnes profesijas izvēle būs vieglāka pēc kopīgi pavadītās dienas ar mums. Vēlam veiksmi!