Ceturtais centra “Pepija” VELOpārgājiens iepazīstot Pļaviņu novadu!

  1. jūnijā, centrs “Pepija” piedāvāja visiem centra apmeklētājiem piedalīties VELOpārgājienā pa Pļaviņu novadu, kurš notika jau 4 reizi.

Velobrauciena mērķis:

  • Popularizēt riteņbraukšanu bērnu vidū
  • Piesaistīt bērnus riteņbraukšanai
  • Sekmēt un veicināt bērnu brīvā laika sportisku pavadīšanu
  • Veicināt bērnu izpratni par pozitīvu sportisko garu, popularizējot veselīgu dzīvesveidu
  • Popularizēt bērnu aktīvu brīvdienu pavadīšanu ģimenes un draugu lokā, aktīvo atpūtu dabā un novada iepazīšanu.

Velopārgājienā piedalījās 22 visdrosmīgākie skolēni, kurus nebiedē grūtības un piedzīvojumi. Katram velobraucienam tiek iepriekš izstrādāts maršruts. Šoreiz maršruts veda uz Klintaines pagastu, Stukmaņu pusi un, kā izrādās, lielākā daļa no dalībniekiem par vairākām vietām uzzināja tikai brauciena laikā. Maršruts tika saskaņots ar Valsts un Pašvaldības policijas inspektoriem, kuri mūs pavadīja lielāko un bīstamāko maršruta daļu. Bērnu drošība ir pati svarīgākā un kopā ar viņiem mēs jutāmies pasargāti.

Pirms brauciena kopā ar dalībniekiem tika pārrunāti iepriekš sagatavotie drošības noteikumi, kur dalībnieki apņēmās ievērot ceļu satiksmes un drošības noteikumus un ētiskās uzvedības normas brauciena laikā un apzināti nenodarīt apdraudējumu vai kaitējumu sev vai citam velobrauciena dalībniekam.

Velopārgājiens bija aptuveni 23 km garš, taču tas bija ar dažādām grūtības pakāpēm.  Bija jāšķērso vairāki šķēršļi, kurus vajadzēja pārvarēt – grāvji, pļavas, peļķes, augsti kalni, kuros vajadzēja uzkāpt ne tikai pašam, bet arī pacelt savus un komandu dalībnieku riteņus. Diena bija brīnišķīga – saule, peldēšanās, komandas saliedēšana, drošības un ceļu satiksmes noteikumu ievērošana, kā arī izturība, deva mums visiem piedzīvojumu pilnu dienu. Mēs priecājamies, ka dzīvojam Pļaviņu novadā un lepojamies ar novada skaistajām vietām un par to, ka mēs tās iepazinām.

Nemaz nevajag braukt tālumā, jo var tepat jauki pavadīt savu brīvo laiku! Ne kur nav tik labi, kā mājās!!!

Liels, liels paldies Pļaviņu novada Valsts policijas inspektoram Edgaram Kauliņam un Pļaviņu novada pašvaldības inspektoram Andrim Rūtiņam par pavadību gandrīz visa velopārgājiena garumā, lai mēs būtu drošībā! Viņi mums šodien ļoti palīdzēja un atbalstīja!

Liels paldies arī Kristapa mammai Evitai par piknika cienasta piegādāšanu  un Pļaviņu jauniešiem Markusam un Aivaram!

 

Mēs varam lepoties ar velopārgājiena dalībniekiem, jo kopā pavadītais laiks bija lielisks! Ar viņiem bija jauki!