Vasaras sporta un atpūtas nometne projekta „Veselīga dzīvesveida pasākumi Pļaviņu novadā” ietvaros 10.08.-16.08.2018. 1. DIENA

        Saule joprojām dāsni dāvā savu siltumu, un saules atspulgs redzams  bērnu sejās, kas pulcējas Pļaviņās, Daugavas ielā 50, lai piedalītos vasaras sporta un atpūtas diennakts nometnē, kas tiek organizēta  projekta „Veselīga dzīvesveida pasākumi Pļaviņu novadā” ietvaros.

       Kad autotransportā ievietotas līdzpaņemtās lietas, var doties uz Pļaviņu novada ģimnāzijas filiāli Odzienā jeb vienkārši Odzienas skolu, kur nedēļu dzīvos nometnes dalībnieki.

       Ar prieku tiek iekārtotas istabiņas, tām izdomāti nosaukumi, ievēlēti istabiņu vecākie, sastādīts dežurantu saraksts.

       Lai nometnes laikā negadītos pārpratumi, ar bērniem tiek pārrunāti drošības un uzvedības noteikumi, katrs parakstās uz karoga, un var doties uz oficiālo nometnes atklāšanu.

        Pirms svinīgā mirkļa vēl dažas saliedēšanās spēles un tad nometnes vadītāja Tatjana Zagorska ievadrunā  sveic gan bērnus, gan nometnes vadītājas – Ivonnu Vēveri, Līgu Riekstiņu, Jolantu Bardovsku, Silgu Stučku, gan atklāšanas pasākuma viesus- Pļaviņu novada domes prieksšēdētāja vietnieku Andri Ambaini un Sociālā dienesta vadītāju Valentīnu Babri.  Pēc viesu uzrunām tiek pacelts nometnes karogs, un pēc nelielas izvingrošanās visi dodas pusdienās.

       Nometnē piedalās 40 bērni – gan tādi, kas tikko beiguši bērnudārzu, gan tādi, kuriem jau aiz muguras 7. klases skolas solā, tādēļ nākamās aktivitātes saistījās ar savstapēju ieapzīšanos, bet pēc tam jautrība un azarts valdīja „Zaķu rallijā”, kur viens no uzdevumiem bija atrast veselīgos našķus.

       Jautrās aktivitātēs iesaistosties, bērni nepamanīja, ka pienācis vakars. Vēl tikai tiek pārrunāti dienas notikumi un var doties nakstmierā. Dažam dalībniekam tas ir kas jauns, jo nav nācies palikt pa nakti ārpus mājas. Pēc neilga laika bērnu istabiņās bija dzirdama mierīga šņākuļošana. Rīt būs atkal jauna diena, un tā nāks ar jaunām sajūtām, piedzīvojumiem un notikumiem.