“SVEIKS un VESELS Pļaviņu novadā” 4. diena

      Pirmdienas rīts atausa cerīgi saulains un pēc rīta rosmes, brokastīm un dejas mēģinājuma nometnes dalībnieki pulcējas , lai sagaidītu šodienas ciemiņu- Pļaviņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta palīdze Iluta Kaņepēja. Viņa stāstīja par Neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu dažādos dzīves gadījumos un atbildēja uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar šo tēmu.

       Pēc šīs nodarbības sekoja veiklības un vērības pārbaudes aktivitāte – fotoorientēšanās, kad, sadalījušies grupas, nometnes dalībnieki pēc norādēm meklēja dažādus objektus skolas  telpās un apkārtnē. Ar bažām vērojot mākoņainās debesis, notika balsojums “Kas par braucienu peldēties?” Protams, vairākums bija gatavi baudīt ūdens priekus arī vējainā un šai vasarā neraksturīgi vēsākā laikā.

          Odzes ezera ūdens temperatūra tieši tāda pati kā gaisa temperatūra, bet peldēšanās un aktivitātes pludmalē visiem raisīja pozitīvas emocijas. Šai nodarbi paredzētais laiks paskrēja nemanot, un bērni devās atpakaļ un nometnes vietu, kur, vadītāju sagatavota, viņus sagaidīja šķēršļu josla. Tā pierādīja, ka labs rezultāts ne vienmēr panākams tikai ar ātrumu, reizēm jābūt arī ļoti uzmanīgam un nenāk par ļaunu būt ļoti lokanam.

         Šīs dienas noslēgumā, darbojoties četrās grupās un mainoties, bērni piedalījās nodarbībā par veselīgu dzīvesveidu, veica radošos uzdevumus, sportoja un veidoja sajūtu taku, kuru nosauca par „Jautrajām pēdiņām”  un pēc tam enerģiski izdejojās diskotēkā. Diena bija interesanta, un tajā tika patērēts daudz enerģijas, tāpēc miedziņš atnāca ātri, un telpās iestājās klusums. Rīt būs atkal jauna diena un jauni piedzīvojumi!