SVEIKS un VESELS Pļaviņu novadā” 5. diena

Jau no agra rīta nometnes dalībnieku istabiņā valda liela rosība. Rīta rosme noslēdzas ar sajūtu takas iziešanu un steidzīgi paēstas brokastis, jo šodien ir ekskursiju diena.

                  Kad visi sakāpa autobusā, varēja sākt ceļojumu. Laiks bija jauks un noskaņojums brīnišķīgs. Pirmais pieturas punkts bija Saulkrastu novada PA “Saulkrastu kultūras un sporta centrs”. Tur ekskursantus  sagaidīja Aiva Aparjode
direktora vietniece sporta organizācijas jautājumos un Inga Burkova ZUMBAS instruktore un Saulkrastu deju grupu „Desperado” vadītāja, kam sekoja neliels stāsts par iespējām šajā iestādē un bērni varēja uzspēlēt gan futbolu, gan basketbolu kopā ar Saulkrastu sportistiem. Pēc šīm aktivitātēm bērni tika aicināti uz Zumbas nodarbību, kas notika tam piemērotā vietā uz nelielas estrādītes pavisam netālu no jūras. Šīs dejas mērķis ir vairot pozitīvas emocijas caur enerģiskām kustībām, skanot dzīvespriecīgai mūzikai. Un  tas pilnībā tika īstenots. Pēc zumbošanas  bērni pusdienoja un tad devās uz pludmali. Lai gan saulīte bija paslēpusies mākoņos, ūdens jūrā bija silts, un bērni, gan peldējās, gan spēlēja liedagā dažādas spēles, gan cēla smilšu pilis, gan pastaigājās gar jūras malu un lasīja skaistus akmentiņus. Kad debesis samācās lietum, tika nolemts doties tālāk. Skaists jūras skats un atspirdzinošs priežu meža  gaiss  priecēja Baltajā kāpā un pēc pastaigas  Saulrieta takā launags likās īpaši gards. Un  tad jau tikai mājupceļš, vakariņas un naktsmiers.

                     Piektā  nometnes diena jau aiz muguras.