“SVEIKS un VESELS Pļaviņu novadā” 6. diena

         Klāt ir nometnes sestā diena, un tā sākas ar ik rīta  vingrošanu. Šodien tiek plānots pārgājiens, un visus  priecē saulainais  laiks. Bet pirms došanās ceļā, bērni kopā ar vadītājām veica dažus darbiņus. Viena grupa sagatavoja produktus zupai, ko paredzēts vārīt pārgājiena galapunktā, otra grupa gatavoja kūku, trešā – rotāja nometnes logo burtus. Kad pārgājiena dalībnieku un aktivitātēm nepieciešamās mantas tika nogādātas pārgājiena galapunktā, atkārtoti ceļu satiksmes noteikumi, visi devās ceļā.

         Pārgājiena galamērķis – sporta un atpūtas bāze “Mailes”, bet pa ceļam tika apskatīti vēstures informācijas stendi, pārrunāti notikumi, kas saistās gan ar Vietalvas dziedāšanas biedrības darbību, gan Vietalvas baznīcas likteni, gan Brāļu kapu izveidošanos un nozīmi.

          Ienākot sporta un atpūtas  bāzes “Mailes” teritorijā, visiem bija vēlme nedaudz atpūsties, jo pārgājiena laikā bija pavadītas 1,5 stundas.

         Pēc nelielas atpūtas  tika organizētas spēles un aktivitātes meža trasē. Pa to laiku jau bija gatava arī gardā pārgājiena zupiņa, taču pirms ēšanas vēl visi nometnes dalībnieki izbaudīja pirts priekus, tika nopērti ar dažādu koku lapu slotiņām,  gūta veldze spirdzinošajā upītes ūdenī.

       Tik laba apetīte nebija nevienā dienā, un lielais katls zupas tika izēsts tukšs! Tad sākās ceļš atpakaļ. Bija jau tumšs, un pārgājiena dalībnieki gāja, spīdinot lukturīšus, ieklausoties apkārtnes skaņās un pa brīdim paveroties zvaigznēs. Nogurušākos rindas kārtībā no jaunākā uz vecāko ar automašīnām vadītājas nogādāja mītnes vietā, bet izturīgākie nogāja gandrīz pusceļu. Tā bija brīnumaini silta  bezvēja nakts, un pēc pirts šis pārgājies bija īpaši jauks. Krietni pāri pusnaktij, vēl iestiprinājušies ar naksniņām, bērni ātri vien aizmiga, lai rīt jau dotos mājās.