Citādie Helovīni centrā „Pepija”

Ik gadu Latviju pārņem Helovīnu svētku drudzis, kurš aizgūts no tālās Amerikas. Helovīna vakarā cilvēki (galvenokārt bērni) pārģērbjas par spokiemraganāmmiroņiem un citiem mošķiem un staigā pa mājām, prasot saldumus. Tā ir amerikāņu tradīcija, taču globalizācijas rezultātā izplatījusies arī citās valstīs, arī Latvijā. Latvijā tradīcijai nav vēsturiska pamatojuma un tā balstās uz bērnu vēlmi iegūt saldumus. Arvien vairāk dzirdam, ka  tiek veicināts vandalisma pieaugums, jo izjokošana bieži pārvēršas par vienkāršu demolēšanu vai, piemēram, jēlu olu sviešanu.

Šoreiz centrā „Pepija” 2.novembrī notika citādie Helovīnī, kur neviens nepārģērbās par mošķiem, briesmoņiem vai raganām. Kopā ar centra apmeklētājiem šo svētku ietvaros tika izrunāta šo svētku nozīme, kā tā ietekmē cilvēku, ko no tiem var mācīties un apskatījām šo svētku labo un negatīvo ietekmi uz cilvēku. Noskatījāmies nelielu muzikālu videoklipu, kas stāsta kāpēc vajadzētu izvairīties no šo svētku svinēšanas.

Tomēr viena tradīcija no Helovīna mūsu pasākumā tika aizgūta – ķirbja grebšana. Tas ir radošs, pacietību attīstošs process un kā stāsta ticējums, ka izgrebjot ķirbjus var aizbiedēt ļaunos garus.