Centra “Pepija” apmeklētāji rāda savu meistarību KENDAMA sacensībās

Kendama ir meistarības un roku veiklības spēle, kuras pirmsākumi meklējami Japānā pirms vairākiem simtiem gadu. Kendamas dizains un pielietojums kopš tā laika nav daudz mainījies. Pēdējos gados Kendama guvusi popularitāti visā pasaulē, it īpaši ASV un arī Eiropā. Tā sastāv no ken (japāņu valodā “koks”) un tama (“bumba”). Uz kāta ir divi kausi, lielais un mazais, kā arī spice, uz kuras var uzdurt bumbiņu.

Kendamas spēle veicina balansa, acu – roku koordinācijas un refleksu attīstību. Tā nav tikai izklaide, bet nopietns sporta veids ar neskaitāmām sacensībām visā pasaulē. Oficiālas plaša mēroga sacensības, tostarp pasaules čempionāts, notiek jau gandrīz 20 gadus.

Triku dažādība ir milzīga – kombinācijas iespējams veidot bezgalīgi daudz un par to pārliecinājāmies šodien 28. martā, kad savu meistarību un veiklību varēja parādīt ikviens centra “Pepija” apmeklētājs. Pirmo reizi centrā “Pepija” tika organizētas kendama sacensības. Tajās piedalījās 37 dalībnieki, no kuriem 3 dalībnieki bija, ieradušies no Aizkraukles.

Varam teikt, ka sacensības izdevās lieliski. Visi dalībnieki bija lieliski, un kāds varbūt uzstādīja savu rekordu, kāds iemācījās jaunus trikus, bet kāds nodibināja kontaktus. Starp visiem dalībniekiem vislabākos rezultātus parādīja 12 dalībnieki.

Un tā:

Kategorija: iesācēji

1.vieta Ginters Daiļida 7.kl. un Anita Vītola 3.kl.

2.vieta Artūrs Abdirazakovs 4.kl.

3.vieta Markus Jablonskis 7. kl.

Kategorija: amatieri

  1. vieta Tomass Seliverstovs 5.kl.
  2. vieta Raivo Kaņepējs 7.kl.
  3. vieta Jorens Placēns 3.kl.

Kategorija: profesionāļi

1.vieta Alekss Leganzovs 6.kl. (Aizkraukle)

2.vieta Kurts Adamovs 6.kl. (Aizkraukle)

3.vieta Daniels Korofkins  6.kl. (Aizkraukle)

Apsveicam visus dalībniekus par sasniegtajiem rezultātiem!

Liels paldies sacensību organizatoriem Edgaram Osipauskim, Artjomam Zagorskim, Endijam Lasmanim, Artūram Parmonam, Keitai Aizporietei un Sabīnei Lasmanei.

Novēlam visiem nezaudēt savu sportisko garu un tiekties tikai tālāk, lai sasniegtu profesionāļu līmeni! Šāda veida sacensības tiks organizētas vēl – trenējamies!