Deju grupai “CRYSTAL”- 5 gadu jubileja

1.jūnijā Pļaviņu novada bērni pulcējās, lai piedalītos dažādās sportiskās aktivitātēs, un izmēģināja dažādus atraktīvus piedāvājums Starptautiskajai bērnu dienai veltītajā pasākumā “Iegriežam vasaru”. Bet  šī diena bija īpaša arī ar vēl vienu notikumu. Tā bija mūsdienu deju studijas “„DANCING CRYSTAL” deju grupas „CRYSTAL” 5 gadu jubileja! Tieši šī iemesla dēļ sestdienas vakars Pļaviņu novada kultūras centrā pirmo reizi pulcēja ap 120 dalībniekiem no dažādiem novadiem un pilsētām. Pasākuma dalībniekus  vienoja mūsdienu dažādu stilu deja (hip-hop, laikmetīgā deja, street dance, līnijdejas utt.). Šīs vakars bija veltīts bērniem un dejai. “CRYSTAL” jubilejas koncertā dejas dažādību  rādija Madonas, Aizkraukles, Jēkabpils, Kokneses un mūsu pašu  dejotāji – gan esošie, gan bijušie.

Ir pagājuši jau 5 gadi  kopš dejotāji sanāca kopā ar nodomu sevi pilnveidot, kustoties mūzikas ritmos un izbaudot deju stilu dažādību. Sastāvs nedaudz ir nedaudz mainījies, un šobrīd  grupā ir 13 dzīvespriecīgi un aktīvi dejotāji  (8 meitenes un 5 puiši), kuri savu lielāko daļu brīvā laika pavada ar vienu mērķi – dejot. Katra deja viņus vieno, dod lielu pieredzi, padarot viņus stiprākus un meistarīgākus. Protams, panākums var gūt cītīgi, regulāri un neatlaidīgi trenējoties! Lai sasniegtu augstu dejas līmeni, nepietiek tikai ar konkrētu deju soļu iemācīšanos, tāpēc nodarbībās tiek pielietoti dažādi spēka treniņi, stiepšanās vingrojumi, improvizācija dejā, papildus meistarklases ar Latvijā populāriem horeogrāfiem, kā arī piedalīšanās ziemas un vasaras deju nometnēs. Darbs ir milzīgs, mēs darām to kopā, cenšamies un  arī izbaudām to, ko darām! Runājot par pasākumiem Latvijā – tajos ir ko redzēt, ko pamācīties, lai saprastu, ka mūsdienu deju skaistums slēpjas stilu daudzveidībā un radošās idejās.

Šī sezonas (9 mēnešu) pārskats!

Februārī   Starptautiskais konkurss „Jūrmalas kristāla kauss” Jūrmalā   1. vieta
  DANCE BEAT deju nometne vecums 7 – 12  
  Deju svētku repertuāra saņemšana  
Martā Starptautiskais konkurss-festivāls „SAPŅI PIEPILDĀS!” Daugavpilī   1. vieta un 2. vieta
  Latvijas Televīzijas raidījums „Province”  
  Starptautiskais deju konkurss „SHoCK 2019” Lietuva, Ķedainai  
Aprīlī Konkurss Daugavpilī Daugavpils OPEN  
  Starptautiskais deju konkurss „GRAND FOUETTE” Rīgā, Maskavas namā   1. un 2. vieta.
    Starptautiskais deju festivāls „GOLDEN DANCER 2019” Rīgā, Maskavas namā 2. un 3. laureāta pakāpes un Rīgas Bērnu Televīzijas un Radio Akadēmijas Simpātiju balvu un iespēju piedalīties bērnu interneta radio “RADIO KIDSFM RĪGA” tiešraidē š. g. jūnijā.
  „Dejas diena Aizkrauklē” Sadarbības koncerts
Maijā Starptautiskais deju festivāls “Trīs Zvaigznes” Grupai 1.vieta  Specbalva GRAN PRIX par labāko trio horeogrāfijas izpildījumu – Deju TRIO (Keita, Sabīne un Annija) “CRYSTAL RAIN ” ar jauno pašizveidoto deju “Taki Taki”. 
Jūnijā Starptautiskā bērnu aizsardzības diena „Iegriežam vasaru”  
  Tā kā grupa tika finālā konkursos, tā ir uzaicināta    8. un 9. jūnijā piedalīties Daugavpils  pilsētas svētkos!  
  Piedalīšanās bērnu interneta radio “RADIO KIDSFM RĪGA” tiešraidē  

          “CRYSTAL” deju grupas 5 gada jubilejā, mēs apliecinājām,  ka deja ir un būs vienmēr. Mūsdienu deja ir interesanta, un tai nav nekādu robežu. Mēs kopīgi uzskatām, ka jāeksperimentē un jāiet līdzi laikam. Mēs vēlējāmies, lai koncerta skatītāji gūtu gandarījumu par to, ko mēs esam paveikuši, kopā dejojot. Mēs ļoti priecājamies, ka uz mūsu jubileju ieradās grupas no dažādām Latvijas vietām un uzdāvināja mums savus priekšnesumus – interesanti iestudētas dejas. Tas bija neaizmirstams vakars- piepildīts skaistām emocijām, draugu smaidiem un laba vēlējumiem.

Es kārtējo reizi esmu pārsteigta par saviem dejotājiem, par to, kā viņi māk dāvāt prieku un laimes asaras.  Šie mirkļi  ilgi paliks atmiņā…Paldies par to!

Deju grupas “CRYSTAL” vārdā  liels PALDIES par atbalstu un ieguldījumu deju grupas CRYSTAL attīstībā Pļaviņu novada domei un Pļaviņu Kultūras centram, kā arī atbalstītājiem

 • Jurģim Kārklim,
 • Mārtiņam Daģim,
 • Inesei Zvejselniecei,
 • Frizierei Karinai Gulbinskai,
 • Jeļenai Oborotovai,
 • Valentīnai Mironovai,
 • Markusam Molčanovim,
 • bijušiem grupas dejotājiem Gunai Elītei, Lindai Kudrjavcevoj un Mārtiņam Zepam,
 • par pasākumu vadīšanai Evai  Lasmanei,
 • par  deju mirkļu foto Santai Vucānei,
 • par palīdzību radīt salūta skaistumu debesīs Andrim Zepam
 • un, protams, mūsu SUPER vecākiem!

LIELS PALDIES MŪSU CIEMIŅIEM:

 • Aizkraukles dejotājiem (vad. Sanita Martinenko),
 • Madonas Mūsdienu deju grupas Aliens(vadītājas Ināra Cakule un Vita Grūbe),
 • Jēkabpils dejotājiem (vad. Laura Ābola),
 • Kokneses dejotājiem (vad. Inga Ozoliņa),

     Tālākā vakara gaitā varēja izdejoties  diskotēkā,  piedalīties jautrās spēlēs, cienāties ar gardumiem  un jubilejas kūku un priecāties par  krāšņo salūtu, kuru kārtējo reizi atbalstīja SIA “ALDI-pirotehnika!  

     Tikai kopā, mēs varam paveikt daudz – gan sagatavoties kvalitatīviem priekšnesumiem, gan nosvinēt skaistus svētkus!!