Sporta nometnes “Sveiks un vesels Pļaviņu novadā 2019” ceturtā diena.

Šis rīts sākās agrāk, jo ir ieplānota ekskursija. Pēc rīta vingrošanas un brokastīm nometnes dalībnieki devās ekskursijā. Brauciens bija uz Rīgu, bet pa ceļam visi apskatīja Salaspils memoriālu. Šausminošie vēstures fakti, kas saistīti ar šo vietu,  lika aizdomāties par to, cik mierīgā un drošā zemē mēs dzīvojam pašlaik, ka reizēm būtu jāpadomā par to, cik svarīga ir cilvēka dzīve un dzīvība.

      Nākamais pieturas punkts – Zinātnes zona Rīgā. Par to, kā var uzburt dažādas dabas parādības, brīnījās visi nometnes bērni. Zinātniskā šova vadītāji visu acu priekša parādīja gan mākslīgā  sniega rašanos, gan uzcēla sniegavīru, gan paspēlējās ar vielām, kas radīja varavīksni, gan  ļāva bērniem saprast ķīmisko reakciju iespējas un daudzveidību.

     Pēc ķīmijas brīnumiem pusstundas laikā bērni pagatavoja īstu, aukstu  upeņu saldējumu, ar ko paši arī pēc tam mielojās.

     Tālāk visi devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur iepazinās ar grāmatas un rakstības vēsturi īpašā ekspozīcijā. Pēc tam sekoja gardas pusdienas restorāna  “Klīversala” bistro.

     Pēcpusdiena tika pavadīta Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Bērni ar interesi vēroja dzīvniekus, lasīja informāciju par viņu izcelsmi un dzīvi. Līdzpaņemtais launags un pavārītes izceptās bulciņas likās īpaši garšīgas!

     Savā mītnes vietā ekskursanti atgriezās vēlā vakarā. Iespaidu bija tik daudz, ka vēl ilgi istabiņās tika pārrunāts dainā redzētais. Atkal viena jaukiem mirkļiem piepildīta diena nometnē ir pavadīta!