PALDIES nedēļa bērnu centrā “Pepija”

7 burti, bet cik daudz tie nozīmē! “P-A-L-D-I-E-S!”

11.janvārī – pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā paldies diena, lai atgādinātu, cik svarīgi ik dienas ir izrādīt pateicību. Mazais vārdiņš “paldies” spēj sasildīt un iepriecināt.

Bērnu centrā “Pepija” šī “PALDIES” diena bija sākusies jau no pirmdienas, 6. janvāra, kad mēs sākam uzsvērt šo vārdu un vairāk viņu lietot sarunās un komunikācijā. 

Ar centra apmeklētājiem izrunājām, ka  droši vien katra dzīvē ir tik daudz, par ko pateikt paldies. Par spēju just un mīlēt, par bērniem, par lieliskiem draugiem, galu galā par iespēju piedzīvot saullēktus, redzēt, kā lēnām krīt sniegpārslas un vēl un vēl.

Katram centra apmeklētājam uzsveram!

Sāc ar to, ka izjūti pateicību pats par savu dzīvi. Saki paldies Dievam, Visumam, augstākajiem spēkiem vai vienkārši pašai dzīvei par visu to, kas Tev jau ir dots.
Ikdienā mēs tik reti apstājamies un aizdomājamies par visu to brīnišķīgo, kas mums pieder. Izmanto šo dienu, lai ievilktu dziļu elpu un ar pateicību palūkotos uz savu dzīvi. Ap mums ir īpaši cilvēki, kas palīdzējuši, atbalstījuši un spēlējuši svarīgu lomu katras dzīvē. Pateiksim viņiem paldies! Par iedvesmu, atbalstu, uzmundrinājumu, mīlestību, par to, ka viņi ir kopā ar mums!

Un neaizmirsīsim par šo mazo vārdiņu “paldies” arī ikdienā! Cik bieži tu apkārtējiem saki paldies? Vai tas ir pārvērties par formalitāti, vai saki to no sirds?
Patiesam “paldies” piemīt tāds spēks un enerģija! Ne velti ir uzskats, ka šis vārds cēlies no salikuma “palīdzi Dievs!”. Tātad sakot paldies, mēs otram ne tikai pateicamies, bet arī novēlām, lai viņu sargā augstāki spēki.

Uz neliela piemēra…..arī pārdevēja veikalā ir sieviete, nevis robots, kas sinhroni pīkstina preces. Arī viņas galva tāpat ir pilna ar rūpēm un domām, arī viņa savā darbā iegulda milzu enerģiju, cerot saņemt atpakaļ ne vien naudu algas veidā, bet arī atzinību. Ar smaidu pateikts “paldies” liks atplaukt arī viņas sejai smaidā, tāpat kā autobusa šoferim, sētniekam un kurjeram.

Smaids rada smaidu!

PALDIES Pļaviņu novada domei par iespēju bērniem pavadīt brīvo laiku  pēc mācībām bērnu centrā “Pepija”, kur viņi ir pieskatīti!

Centrs, tā ir vieta kur:

  • Pilnveidot savstarpējās attiecības dažādos vecumos;
  • Iespējas radoši, aktīvi un lietderīgi izpausties;
  • Piedalīties centra dzīvē.

Lai mums visiem jauka diena! Un – sirsnīgs PALDIES, ka jūs visi esat!