Vasaras diennakts nometne “Dzīvo veselīgi Pļaviņu novadā” – noslēguma diena – Svini veselīgi svētkus un būsi vesels!

   Saulainā 13. jūlija rītā Pļaviņu novada ģimnāzijas filiālē – Odzienas skolā – bija jūtama liela rosība, jo, ievērojot visus valsts noteiktos ierobežojumus pandēmijas Covid-19 dēļ, savu darbību uzsāka nometne “Dzīvo veselīgi Pļaviņu novadā”.

   Nometnes atklāšanā dalībniekiem tika solīti septiņi moži rīti, septiņas interesantas dienas, septiņi skaisti vakari un septiņas noslēpumainas naktis. Tas viss arī tika īstenots.

   Nedēļas laikā dalībnieki darbojās 4 grupās, katrā pa 10 bērniem. Aktīvajiem, zinātkārajiem un nenogurdināmajiem bērniem dienas laikā tika piedāvātas gan sportiskas aktivitātes, gan radošas darbnīcas, gan izzinošas nodarbības, gan aizrautīgas diskusijas, gan izglītojošas ekskursijas.

   Dzīve diennakts nometnē ir diezgan liels pārbaudījums, jo bērniem no pierastās mājas vides ir jāiejūtas pavisam citādā situācijā, jāmācās saprasties un sadarboties ar  tikko iepazītajiem istabas biedriem, rūpēties par līdzpaņemtajām lietām, ievērot dažādus saskarsmes un higiēnas noteikumus.

   Īsts izaicinājums bija pārgājiens uz Mailēm. Pa ceļam tika iepazīti Vietalvas pagasta kultūrvēsturiskie objekti, Maiļu teritorijā tika izspēlēta izzinoša spēle par muižkungu Rūdolfu, uz ugunskura vārīta zupa, iepazīti pirts rituāli, izbaudīts atspirdzinošais Vesetas ūdens. Iegūtās pozitīvās emocijas palīdzēja bez kurnēšanas atnākt atpakaļ līdz Odzienas skolai.

   Divas reizes nometnes laikā bērni peldējās Odzes ezerā un atpūtās tā teritorijā. Prieks, ka šī vieta atkal ir sakopta un labiekārtota, izveidota ērta pludmales zona, kuru novērtēja gan mazie atpūtnieki, gan nometnes pedagogi.

   Atbilstoši nometnes mērķiem, bērni diskutēja par veselīgu uzturu, veidoja savu veselīgā uztura šķīvi, kā arī pārrunāja atkritumu šķirošanas nozīmi. Lai attīstītu radošo domāšanu un praktisku darbošanos, tapa gan kausēto krītiņu glezna, gan sirsniņa ar zirņu rakstu, gan putnu barotava. Kas ir akas vinda? Ko nozīmē sīva kauja? Kādām kaitēm cilvēks var lietot vīgriezes un ceļmallapas? Šos un daudzus citus jautājumus nometnes dalībnieki pārrunāja izzinošajās nodarbībās.

   Viena diena tika veltīta ekskursijai. Vakarā bērni noskatījās filmu par Sprīdīti, jo nākamajā dienā bija paredzēts brauciens uz Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē. Tajā tika izstaigāts Sprīdīša ceļš, satikts Lutausis, izmēģināta Raganas slota, apciemota Rūķu pilsēta, kā arī izbaudīts brauciens ar īpašo dabas parka vilcieniņu.

   Odzienas skola ir ideāla vieta nometnēm. Te iespējams organizēt aktivitātes gan ārā, gan telpās, pa logu vērot dzīvi blakusesošajā stārķu ligzdā, drošā vidē pārbaudīt komandas garu nakts trasītē un piedzīvot vasaras nakts burvību teltīs.

    Nometnes laikā bija iespēja uzzināt, kas ir zumba, un kādreizējās Odzienas skolas skolnieces Līgas Āboliņas vadībā iemācīties tās kustības. Deju nodarbības notika gandrīz katru dienu, lai nometnes izskaņā aizsūtītu vecākiem video ar iestudēto priekšnesumu.

   Nometnes gaitu ietekmēja COVID-19 noteiktie ierobežojumi, tādēļ netika organizēts ar vecākiem kopīgs nometnes noslēgums, bet visu nometnes laiku vecāki saņēma gan foto, gan video un varēja sekot aktivitātēm virtuāli.

   Pirms  vecāku ierašanās, kas,  ievērojot drošību, noritēja pēc īpaši izveidota grafika, bērni saņēma apliecības par dalību nometnē, mielojās ar pašgatavoto kūku, kuras dekoram tika izmantotas Rebekas un Ramonas omes dārzā salasītās ogas un tika nolaists nometnes karogs.

   Septiņu dienu piedzīvojums noslēdzies, un lielākais gandarījums ir redzēt  prieku bērnu acīs gan par pavadīto laiku nometnē, gan vecāku satikšanas mirklī.

  Lai nometnes darbs noritētu veiksmīgi, ir nepieciešams gan liels darbs tās sagatavošanas procesā, gan norises laikā. PALDIES vecākiem, kas uzticēja mums bērnus. Tomēr vadītājas vienas nespētu paveikt visus darbus, tāpēc sakām:

 • PALDIES Pļaviņu novada domei, kas atbalstīja biedrības “Te – Prieks” iesniegto projektu par nometni “Dzīvo veselīgi Pļaviņu novadā”;
 • PALDIES par sadarbību Pļaviņu novada ģimnāzijas direktorei Ilzei Luksai;
 • PALDIES Normundam Kupčam un Ligitai Katkevičai par Odzienas skolas telpu uzturēšanu kārtībā un tīrībā, kā arī par palīdzību tehniskos jautājumos;
 • PALDIES Madonas novada Sauleskalna ēdināšanas uzņēmumam SIA “Karote” par gardām ēdienreizēm;
 • PALDIES Arvīdam Pīpkalējam par atsaucību un iespēju izmantot sporta kluba “Mailes” telpas un aprīkojumu;
 • PALDIES z/s “Iesalnieki 1” īpašniekiem Ansim un Viktorijai Saliņiem par uzņemšanu, cienāšanu ar zirņiem un interesanto stāstījumu par graudaugiem un lauksaimniecības tehniku;
 • PALDIES par atbalstu IK AZ KOMUNIKĀCIJAS, personīgi Aināram Zariņam;
 • PALDIES Līgai Āboliņai par zumbas nodarbību;
 • PALDIES Irēnai Ivanovai par ogām;
 • PALDIES par brīvprātīgā darba veicējām Keitai Aizporietei, Samantai Seliverstovai, Kitijai Smirnovai;
 • PALDIES visiem, kas vēlēja izdošanos un atbalstīja domās.

Šajā nedēļā laiks mūs lutināja ar saules siltumu, maigām vēja pūsmām un radīja īstas Latvijas vasaras sajūtu, kurā gan bērnu čalošana, gan ražīgs komandas darbs.

 

Nometnes “Dzīvo veselīgi Pļaviņu novadā” vadītājas:

Tatjana Zagorska

Jolanta Bardovska

Silga Stučka

Sanita Fjodorova

Sanita Martiņenko