15 km pārgājiens ar uzdevumiem pretī vasarai

Tā kā mēs esam par aktīvu dzīvesveidu Pļaviņu novadā, tad mums ir svarīgi, lai bērni savu brīvo laiku pavada lietderīgi un aktīvi. Astoņpadsmit bērni no centra “Pepija” devās 15 km garā pārgājienā pa novada ceļiem, cauri mežiem un garām ūdenstvertnēm. Tika izvēlēts maršruts – Pļaviņas – “Līdaces” ezers – Pļaviņas.

Mežos pilnā sparā rit sēņu un ogu laiks –mellenes, brūklenes, arī gaileņu saime un citas sēnes, pa ceļam atradām arī riekstus. Ejot raitā solī, pārrunājām, kā mežā jāuzvedas, kā pareizi jālasa meža veltes, lai nenodarītu postu dabai.

Piecās ar pusi stundās tika veikts 15 km garš pārgājiena maršruts ar 13 visdažādākajiem pārbaudījumiem – gan fiziskām aktivitātēm, gan praktiskiem uzdevumiem. Bērnu enerģija atjaunojas ļoti ātri, tādēļ neliels nogurums parādījās tikai uz mazu mirkli, un visi priecīgi un gandarīti atgriezās mājās!

Šis pārgājiens bija ar šķēršļu pārvārēšanu un izturības pārbaudi, bet kopā mēs to paveicām! Kopā pavadītais laiks bija lielisks!

Liels PALDIES visiem, kas piedalījās pārgājienā! Katrs tā dalībnieks, izpildījis pēdējo uzdevumu pārgājiena beigās, saņēma pateicību par izaicinājuma izpildi, piedaloties Pepijas „Pārgājienā ar uzdevumiem”. 

Liels paldies Riekstiņu ģimenei – Daigai, Esterei un Valteram par kopā būšanu visā pārgājiena laikā!

 

P.S. Vēlamies pateikties automobiļu šoferiem, kuri , braucot mums garām pa zemes ceļiem, lai putekļu mākonis nebūtu liels, samazināja ātrumu. Par to viņi saņēma skaļus bērnu aplausus! Tiem auto vadītājiem, kas ļoti steidzās, un, pabraucot garām, sacēla milzīgu putekļu mākoni, novēlam reizēm padomāt arī par kājāmgājējiem, īpaši, ja tie ir bērni!