1. jūnijs – Starptautiskā bērnu aizsardzības diena Pļaviņu novadā

Pēc gara un īpaša mācību gada ir pienākusi vasara. Pirmā vasaras diena, ko varam pasludināt par brīvlaika sākumu! Un tieši šajā dienā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

HEIJĀ, HOPSĀ!

Ar šo saukli bērnu centra “Pepija” apmeklētāji kopā ar Pepiju un viņas draugu pērtiķīti devās jautrā braucienā pa Pļaviņu novadu, lai ieprecinātu bērnus, jauniešus, viņu  vecākus,  ka arī visus iedzīvotājus. Jautrā mūzika, sasveicināšanās (kaut arī attālināta) ar gājējiem un braucējiem uzlaboja garastāvokli šajā saspringtajā laikā. Pepija ar saviem draugiem apciemoja pirmskolas izglītības iestādi “Bērziņš” un  “Jumītis”, kur satikās ar bērniem. Pepija  mācīja savu īpašo sasveicināšanos – “HEIJA, HOPSĀ”, parādīja,  kā jāspēlē Limpobolu, iesaistīja jautrās aktivitātēs, piedāvāja zīmēt  dažādu garšu “saldējumu” uz asfalta, jo, ja nu ir ļoti karsts, tad arī zīmējums var atvēsināt, ja vien ļoti to vēlas zīmētājs.  Pats galvenais bija uzzināt, kas atrodas Pepijas koferī? Un kopīgi tika atklāts arī šis noslēpums!! Ar savām jautrajām svētku aktivitātēm brauciena dalībnieki radīja dzīvespriecīgu un gaišu noskaņojumu.  

Liels PALDIES Pepijas komandai- brīvprātīgajiem – Rebekai, Ramonai, Luīzei, Adelei un Artjomam! Diena bija gara, bet gūtā gandarījuma sajūta bija tā vērts!    

Domājot par šo dienu, gribu sacīt, ka dzīvē nav nekā svarīgāka par bērnu, tas ir vislielākais prieks. Ne tikai 1. jūnijā, bērnu aizsardzības dienā, bet arī  ikdienā ļausim bērniem justies svarīgiem, mīlētiem, darīsim tā, lai viņi priecājas, smaida, un saņem tik ļoti svarīgo ģimenes siltumu, mīļumu, kas viņus pavadīs dzīvē un mudinās to tālāk nodot saviem bērniem.

Lai arī joprojām esam COVID apdraudēti, neaizmirsīsim, ka cilvēciskās vērtības,  savstarpējo cieņu un atbalsta nozīmi neviens nav atcēlis. Paldies visiem, kas atbalsta ar bērnu dzīvi, mācībām un atpūtu saistītās aktivitātes.

Lai skaista, laimīga un mīlestības pilna katra vasaras diena bērniem un mīļš, saulains sveiciens un pateicība VISIEM, kas bērnu dzīvi spēj padarīt pilnvērtīgu, gaišu un pilnu ar sirsnību.

Bērni ir mūsu nākotne!

 

Liels paldies Pļaviņu novada domei un Tūrisma informācijas centram par sagādātajam dāvaniņām bērniem!