„KUSTĪBU VIRPULIS 2021” Odzienas skolā

Pēc smagā un attālināti pavadītā mācību gada atnākusī vasara lutina ar saulainu un siltu laiku. Šādā skaistā 26. jūlija dienā Vietalvas pagasta Odzienas skolas durvis atkal vēra nometnes dalībnieki.  Pēc rūpīgas epidemioloģiskās situācijas analīzes un atbilstošo dokumentu iepazīšanas, Pļaviņu apvienībā deklarētajiem bērniem tiek piedāvāta iespēja nedēļu pavadīt laiku vasaras diennakts nometnē „Kustību virpulis 2021”. Nometnes atklāšanā Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītāja funkciju veicējs Aivars Bardovskis un Pļaviņu Sociālā dienesta vadītāja Eva Zeipe-Mača novēlēja bērniem jauki pavadīt laiku un nometnes vadītājiem veiksmi ieplānoto ideju realizēšanā. Lai atklāšanas mirklis būtu interesantāks, pie nometnes dalībniekiem ciemojās  arī Vinnijas Pūks un Tīģeris. Nometnes norisi un finansējumu nodrošina projekts “Bērnu vasaras sporta-atpūtas nometni 2021. gadā projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/091 “Veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumi Pļaviņu novadā” ietvaros.

Pirms nometnes visi bērni veica SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanas testu un, tikai uzrādot negatīvo rezultātu, varēja ierasties nometnes norises vietā. Arī visi vadītāji, darbinieki un nodarbību viesvadītāji  ir vakcinēti vai izslimojuši  COVID19.

        Galvenās aktivitāšu tēmas bija veselīgs dzīvesveids un uzturs, kustības, sportiskas aktivitātes, bet neizpalika arī radošās darbnīcas, izzinošas nodarbības, dažādas spēles un iespēja lietderīgi un interesanti pavadīt laiku. Katra diena bija izplānota un piepildīta ar dažādām aktivitātēm. Rīts sākās ar rīta rosmi, bet vakaros „čiliņa” zonā sienāžu sisināšanas fonā tika pārrunāti dienas iespaidi, dziedātas dziesmas.

     Sporta aktivitātēs iesaistoties, bija iespējams pārbaudīt spēkus veiklībā, izturībā, atjautībā un  prasmē darboties komandā. Pārgājiens uz sporta un atpūtas bāzi „Mailes” un atpakaļ bija pārbaudījums ne tikai jaunākajiem nometnes dalībniekiem, taču veselīgās aktivitātes dienu piepildīja ar gandarījuma sajūtu. Paldies Arvīdam Pīpkalējam, kas ar savu komandu ir radījis un uztur kārtībā tādu skaistu vietu, kas dod iespēju veikt gan meža trasīti, gan uzspēlēt tautasbumbu sporta laukumā, gan mierīgi atpūsties un baudīt Vesetas ūdens skanējumu. Tā kā pirmajā dienā nometni apmeklēja Vinnijs Pūks un Tīģerītis, tad Mailēs bērni atrada   vēstuli, kurā Pūks aicināja doties pa Pūces tiltiņu, caur  Trusīša alu un šauro bezizeju un aiznest Ēzelītim asti. Šis ceļš bija pilns ar dažādiem  pārbaudījumiem, kur nepieciešama gan fiziskā sagatavotība, gan atjautība. Pirms atpakaļceļa uz harmonisku  vingrošanu aicināja CIGUN instruktore Kristīne Rulle. 

     Pamīšus visas nedēļas laikā bērni darbojās radošajās darbnīcās – veidoja antistresa bumbu, sapņu virpulīti, draudzības pīnīti, dekorēja puķu podus.

      Nodarbībās bērni diskutēja par to, kā uzturēt veselu ķermeni un možu garu, cik svarīgs ir pilnvērtīgs miegs, sabalansētas un regulāras ēdienreizes, personīgās higiēnas ievērošana,  kā sagatavoties publiskai runai un mazināt uztraukumu uzstāšanās reizē.

      Kas ir vasara bez peldēšanās? Īpaši, ja ir tik silts laiks kā šogad. Ievērojot visas epidemioloģiskās prasības, nometnes dalībnieki pavadīja laiku Odzes ezera krastā, kas  ir skaisti sakopts  un piemērots pludmales aktivitātēm.

     Piektdiena bija nometnē viesu diena. No rīta bērni piedalījās aizrautīgā nodarbībā par drošas peldēšanās paradumu un piesardzības pasākumu ievērošanas nozīmi aktīvās atpūtas laikā pie ūdens. Par darbu grupās un atbildēm uz jautājumiem bērni saņēma arī  Nacionālā veselību veicinošā skolu tīkla pārstāvju dāvanas. Pirms pusdienām emocionāli un interesanti bija vērot un pašiem veidot smilšu kino un smilšu aplikācijas. Šo nodarbību nodrošināja SIA „Sand Masterpieces” radošā komanda.  Bet pēc pusdienām Odzienas skolā ieradās piparkūku vīriņš no IK „Ķeipenieši”, kā vadībā tika iepazītas dabiskās izejvielas un to pielietošana piparkūku izgreznošanā.  Un, protams, izgreznota arī sava piparkūka. Cik gardas ir šādas pašu dekorētas piparkūku sirsniņas!!!

     Īpašs piedzīvojums bija nakts trasītes uzdevumu veikšana, jo skrējiens lukturīšu gaismā ir gan aizraujošs, gan satraucošs, gan jautrs.

      Sestdiena kā jau sestdiena – ballīšu diena.  Kopā ar vadītājām tiek izspēlētas „vecās” labās ķīlu spēles,  veikta izturības pārbaude mini „Stipro skrējienā”, izspēlēta veselīgas dzīvesveida viktorīna, izveidots vēja dzirnaviņas. Un kas tad būtu nometne bez ballītes? Šoreiz bērni ietinās  SIA „Jogitas pasākumi” sagādātajā putu mākonī, bet pēc tam izdejojās āra diskotēkā.

   Šīs nometnes laikā svinējām gan vārda dienas, gan dzimšanas dienas. Paldies vecākiem par sagādātajiem gardumiem.

   Septiņas dienas paskrēja nemanot – kādas atmiņas un sajūtas bērni aizveda mājās? Kādam tā ir  sajūsma par iegūtajām prasmēm, kādam piedzīvojums  par naktīm ārpus mājām, kādam prieks par jauniem draugiem, kādam kāds rūgtumiņš par noberztu kāju, kāds ir pārsteigts par to, ka var nedēļu iztikt bez datora un telefona,  bet kādam viela pārdomām,  par to, cik dažādi mēs uztveram apkārt notiekošo.

    Tikai nometnē ir tāda ēdienreize kā „naksniņas”. Par gardām piecām ēdienreizēm nometnē rūpējās  pavārīte  Gita Mežinieka no SIA „Karote” Sauleskalnā un mūsu pašu Ligita Katkeviča. Ja radās saimnieciska rakstura problēmas, tad palīgā nāca Odzienas skolas saimnieciskās daļas vadītājs Normunds Kupčs. Paldies viņiem par atsaucību! Paldies arī brīvprātīgā darba veicējiem – Artjomam Zagorskim, Keitai Aizporietei, Artūram Parmonam, kuri bija  lieli palīgi aktivitāšu organizēšanā.

      Nometņu pieredze bērniem bija dažāda, īpaši pie nometnes režīma un ritma bija jāpierod mazākajiem bērniem,  bet nometņu organizēšanā pieredzes bagātas vadītājas  Tatjana Zagorska – Udaļcova, Ivonna Vēvere,  Silga Stučka, Jolanta Bardovska, Sanita Fjodorova, Sanita Martiņenko  rūpējās, lai  nodarbības būtu daudzveidīgas un ieinteresētu ikvienu nometnes dalībnieku.

     Veiksmīgu darba organizāciju nodrošina sadarbība ar atsaucīgiem cilvēkiem. Paldies Ilzei Luksai,  Santai Rimeiķei,  Inesei Lejniecei, Ilutai Kaņepējai un Inesei Zvejsalniecei.

      Nometnes noslēgumā visi- gan dalībnieki, gan vadītājas- nonāca pie sen zināma secinājuma – katrs pats ir atbildīgs par savu veselīgā dzīvesveida ievērošanu, uzturu un atpūtu. Rūpēsimies par savu veselību un labbūtību!